Google, Project Tango'yu uzaya çıkarıyor!

Google'ın henüz çoğumuzun elini bile süremediği gizemli telefonu, çok uzaklara gidiyor!

  • Cem Şancı
Project Tango uzay istasyonuna çıkıyor!

Google'ın, çevresini 3D olarak algılayabilen deneysel Android telefonu "Tango Projesi", uzay istasyonundaki robotlarla birlikte çalışması için uzay istasyonuna çıkıyor.

Tango sayesinde istasyondaki NASA robotları, istasyon içinde daha rahat hareket edebilecek ve istasyonun dar koridorlarında daha detaylı görevler yapabilecekler. Bu aynı zamanda Tango'nun zor şartlar altında denenmesi ve eksiklerinin kapatılması için de bir fırsat olacak.

NASA'nın Spheres programı çerçevesinde, uzay istasyonunun içinde özgür şekilde uçan ve kendine verilen görevleri yapan robotlar üretiliyor. NASA yetkilileri, Tango projesi sayesinde uzay istasyonundaki robotların, daha fazla hareket kabiliyeti kazanbileceğinin altını çiziyorlar. Ayrıca Tango sayesinde istasyondaki robotlar uzay istasyonunun içinin 3D haritasını en ince ayrıntısına kadar çıkarabilecekler ve böylece tarihte ilk kez kendi kendine düşünebilen robotlar, çevrelerinin detaylı haritalarını çıkararak kendi inisiyatifleri ile hareket edebilecekler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bizim üniversiteye geldi ben kullandım anlattılar,gerçekten çok güzel yapılmış.Mükemmel sonuçlar veriyor ve anında bilgisayardan 3d olarak görebiliyorsunuz.Muazzam bir teknoloji İnanmayanlar Bilkent Üniverrsitesi Mobil Günler'i araştırsın

Benim fikrimin kırıntısı. Demek ki denildiğince fikirlerim geleceğin kaçınılmazları. İlerisi canlı organizmalarında tümünü tüm fonksiyonlarında suna bilirlik.

@22 Nis 2014 22:50 Boş hayal kurmaya gerek yok. Laf değil icraat önemli, düşünmek yetmez gerçekleştirmek gerek.

Sen de yorum yaz