Google, rakipleri de "güvenli alana" taşıyor!

Google yeni bir açılımla birlikte, birçok önemli hizmeti "güvenli alana" taşıyor!

  • Cenk Atlı
Google, rakipleri de "güvenli alana" taşıyor!

Teknoloji devi Google, iş yerlerinden internete bağlanan kullanıcıların Google hesabıyla uygulamalarda güvenli bir biçimde oturum açması için ekstra bir destek sunacağını açıkladı. Bu yeni özellikle birlikte artık Microsoft'un Office 365 yazılımları ve Facebook at Work, Box, Slack gibi programlara Google hesabı üzerinden bağlanmak artık daha güvenli olacak.

Google for Work platformundan yararlanan iş yerleri söz konusu uygulamalara bağlanırken güvenli bir oturum açmaları için firmanın özel güvenlik özelliklerinden yararlanacak. Söz konusu hizmet üzerinden kullanıcıların, Google hesaplarıyla çok sayıda uygulamada oturum açması mümkün olabilecek. Bu uygulamalar için tek bir oturum açıldığı için de güvenlik düzeyi artacak ve veri sızdırma ya da yetkilendirilmeyen erişimler gibi riskler de en aza indirilecek.

Google'ın iş yerlerine özel bu platformuna Office 365, Facebook at Work, Slack gibi önemli hizmetlerin de eklenmesiyle firma aslında kendi uygulamalarına rakip olabilecek bu uygulamaları da böylece iş yerleri açısından özel olarak desteklemiş olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Online Storage'ı kullanırken önemli bilgi ve belgelerinizi kriptolamayı unutmayınız! Android Kullanıcılarına tavsiyem "FADE Encryption" yazılımıdır. Bu yazılım sayesinde tüm bilgi ve belgelerinizi en iyi şekilde kriptolayabilirsiniz. Ayrıca bu yazılımın çok kullanışlı ve pratik bir de saklama kasası var...

@cleverman Ne yazık ki yorum bölümü yetersiz kalıyor. Hemen bir ekleme yapıyorum: Android'lere depolama hesaplarını Android Hesap Yöneticisi'nden ekleyecekseniz depolama hesaplarının sadece "Drive" senkronizasyonunu açık bırakın! Hesapların diğer tüm senkronizasyonlarını kapatın! Diğer taraftan kullanmadığınız veya çok az kullandığınız depolama hesaplarının "Drive" senkronizasyonlarını da kapalı tutun, gerektiğinde açarsınız! Benim Android'ime 10 tane Google Drive Depolama Alanı eklidir...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost