Google Reader neden kapatıldı?

Google Reader'ın kapatılmasının tek nedeni, kullanıcı sayısının azalması olmayabilir!

Google Reader'ın kapatılmasının arkasındaki neden!

Google Reader'ın 1 Temmuz'da kapatılacak olmasının arkasındaki neden, kullanıcılar arasında merak konusu. AllThingsD'den gelen yeni bir rapora göre Reader'ın kapatılmasının tek nedeni, yeteri kadar kullanıcısının olması değil, aynı zamanda çıkabilecek gizliik sorunlarından çekinmesi.

Google'ın son zamanlarda Wi-Fi izleme gibi birçok gizlilik sorunuyla karşılaştığı biliniyor. Bu durumu engellemenin yolu, her işin başına belirli sayıda çalışan dikmekten geçiyor. Reader'ın kapatıldığı sırada bir ürün müdürüne veya tam zamanlı bir mühendise sahip olmayışı ise Google'ın onun gizlilik sorunlarıyla uğraşmak üzere avukat atama ihtimalini düşürüyor. Kaynaklara göre Google Reader'ın Google Apps ile derinden bütünleşmiş olması, onun satılmasına da engel oluyordu. 

Reader'ın Google'a önemli bir kazanç sağlamadığı biliniyordu. Şimdi ise Google'ın kâr elde etmeyen projeleri kapatmaya eskisinden çok daha meğilli olduğunu öğrenmiş olduk.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

tablet icad edildi edileli internet eski internet degil

Google reader kullanmıyordum ki.

Google bunu hep yapiyor guya g+ da kapanacakti. Sanirim bi cesit pazarlama stratejileri...

rss takibi için google reader kullanıyordum. Bakalım yerine kullanacağımız sistem hangisi olacak. Kullandığım uygulama feedler. Pro versiyonu gayet pratik oluyordu. Google kapanınca başka bir çözüm bulurlar umarım.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir