Google, "reklamsız interneti" başlatıyor!

İnternet devi Google, yeni hizmetiyle internetteki "bazı reklamları" siliyor!

Google, internette yeni bir dönemi başlatıyor

"Günümüzde internet çoğunlukla reklamlar tarafından finanse edilmektedir." Bu sözler Google'ın Contributor sayfasına ait. Google, internet alışkanlıklarını değiştirmek üzere yeni bir adım atıyor, internet reklamcılığında yeni bir akımı başlatmaya hazırlanıyor.

Google, "Contributor by Google" oluşumuyla insanların ziyaret ettikleri siteleri direkt olarak desteklediklerinde internette nelerin değişebileceğini gözlemlemek üzere yeni bir projeye. İnternet reklamcılığını farklı bir boyuta taşımayı ve böylece hem ziyaretçilerin reklamsız, hem web site sahiplerinin kaygısız bir internet deneyimi elde edebilmelerini sağlamayı hedeflediği bu proje, aylık bağış sistemini gözetiyor. Buna göre dileyen kullanıcılar, ziyaretçisi olduğu internet sitelerindeki reklamları kaldırmak üzere aylık 1 dolar ila 3 dolar arası bağışlarda bulunabiliyor. Böylece bağışta bulunan kişi internet sitesini ziyaret ettiğinde Google reklamlarını görmek yerine, "Teşekkürler" mesajıyla karşılanıyor.

Şu an test sürecinde olan proje, davetiye sistemi ile bu hizmetten ilk yararlanmak isteyenleri bu adreste bekliyor. Test sürecinde ilk etapta Urban Dictionary, The Onion, Science Daily, wikiHow, Mashable, ve imgur gibi web siteleriyle çalışacak olan Google'ın, test süreci istediği gibi giderse projeyi genişletmesi bekleniyor.

Bu arada yanlış anlamaları engellemek için ekleyelim: Sistem sadece Google reklamlarını kapsıyor...

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

gene para gene para yeter be google

adblock plus kurun bedava kaldırın

Aylık 1 dolar mı 3 dolar mı ? Ne yani Google nin reklamlarını kaldırmak için Google ye birde peşin peşin her ay para mı verecez ? Açık Kaynak dünyası neden var. Açgözlü ticari firmalara karşı kullanıcıları korumak ve özgür kılmak için var. AdBlocPlus.org neden var ? Kullanıcıları özgür kılmak için var... Firefox + AdBlockPlus ve keyifli internet....

Binbir reklam şirketi varken yürümez.

Deli Dumrul'u okumuşlar bunlar. Geçenden 1, geçmeyenden 2 akçe... 1 dolar vermezsen, başkasından alır sana gösteririm diyor amcam. Ne akıllı bunlar... 10 Sivas kangalı akıl gücündeler. :)

Sacmaligin daniskasi bu uyguma zaten nette birkac sitede var

Ad Block Plus varken kim para verir bunlara?

Chrome ve firefox a adblock eklentisini kurun gitsin

@22 Kas 2014 00:53 chrome google ın bir ürünüdür onu debug edecek bir script illaki çıkartırlar firefox un 10. yıl tanıtım videosunu izle istersen "tr.mozilla.org"

As blocker ile işin kolay.

yeni dünyanın en büyük ve en vahşi kapitalist gücü google'dır. öyle masum ve insan canlısı durduğu sizi aldatmasın.

@22 Kas 2014 14:15 ben apple ve microsoft diye biliyodum onu bi hata olmasın ?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir