Google, Samsung'u "kovdu"

Samsung'un çok ses getiren web tarayıcısı, Google'ın Play Store'undan "kovuldu"!

Google, Samsung'u "kovdu"

Samsung'un reklamları engelleyen web tarayıcısı Adblock Fast, Google tarafından Play Store'dan kaldırıldı.

Rocketship Apps tarafından Samsung için geliştirilen uygulamanın mağazadan kaldırılmasının nedeni açıklanmadı. Ancak The Next Web'e göre neden, reklam engellemekten çok, uygulamanın reklam engellemek için kullandığı yöntemlerde bulunuyor. Bu yüzden "teorik olarak" Samsung, Adblock Fast'in kodlarında değişiklik yaparak onu tekrar Play Store'da yayınlayabilir.

Elbette Google'ın reklamları engelleyen uygulamanın gelirlerini olumsuz etkileyeceğini düşünmüş olabilir. Ancak aynı şeyi yapan Adblock Plus'ın herhangi bir sorun yaşamadığını, Play Store üzerinden sunulmaya devam edildiğini görüyoruz.

Görünen o ki Adblock Fast kullanıcılarının yeni bir alternatif bulması gerekecek. En azından bir süreliğine.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Samsung harbiden gerizekalı tüm geliri reklama dayalı olan bir şirkete böyle bir projeyi bünyesinde barındıracağını düşünmek akıl işi değil

Helal olsun Google. Samsungun bütün uygulamalarını sil. Hatta Android'i ona yasakla.. Gitsin Tizen midir mizen midir onu kullansın.. O zaman Android'in değerini anlarlar... Hain Samsung... Android'in adını kirleten rezil firma... Android bir pislikten kurtulur yemin ediyorum....

@04 Şubat 2016 17:03 Geçmişte kalmışsınız :D Geri kafalılık iyi değildir. Samsung'un yeni ürünlerini incelemenizi ve kendinizi güncellemenizi tavsiye ederim ;)

@04 Şubat 2016 17:03 gerçekten samsung'un google'a ihtiyacı olduğunumu zannediyorsun Samsung çok büyük bir şirket google Samsung'u kovarsa firmanın birşey yapmayacağını düşünüyorsanız bence bu siteyi terk etmelisin.samsung'un tabiki bildiğine eminim(!)Bada adlı sistemi var isterse bunu google ile yarıştır anılır işin kısa ve özü şu Samsung google'a muhtaç değil ama google samsung'a nasıl bir kuzu çobanına muhtaçsa veya bir köpek sahibine muhtaçsa google da bu şekilde muhtaçtır.

@04 Şubat 2016 17:03 Samsung olmasa bayılarak kullandığınız android şuan hala gingerbread seviyesinde olacaktı. Ama bu yine de Samsungun android pazarını kirlettiği gerçeğini değiştirmez. Çok değil 1 yıl önce günde 2 model piyasa sürüyordu.

@04 Şubat 2016 17:03 Zamaninda ace kullanmissin galiba

@04 Şubat 2016 20:09 Madem Samsung çok süper bir firma neden Android kullanıyor? Hemen bu sene bıraksın Tizen kullansın? Google zorla tutmuyor ki? Ama bi tarafı yiyor mu? Yemiyor... Nokia WP ile nasıl battıysa Samsung da Tizenle öyele batar.

Samsung'un bu kadar güçlü olması iyi değil. Android neredeyse tek bir firmaya bağımlı. Diğer şirketler (LG, Sony, HTC vs) güçlenmeli. Google, Samsung'u ya dize getirsin ya da tamamen kovsun..

@04 Şubat 2016 17:08 Para var işin ucunda. Sen de diyorsun ki tavuğu kes. Altın yumurtlayan Samsung'u ah atar!

@04 Şubat 2016 17:08 LG, Sony, HTC diyorsun da hiçbirinin şuanki amiral gemisi Note 5 ile yarışamıyor bile Samsung u geçebilmek için önce Samsung a rakip cihazlar üretebilmeleri gerek

bu yukardaki yorumları yazan 3 kişi galiba çarpıya tıklaya tıklaya reklam kapatmayı çok seviyor

@04 Şubat 2016 20:06 Sen ne diyon la değişik?

Samsung çok güzel telefonlar üreterek kendini kanıtlamış bir şirket. Şu tizeni geliştirse de android den kurtulsa...

@05 Şubat 2016 01:21 Rüyanda görürsün velet.. Sen küçüksün daha, BADA FACİASINI bilmezsin.. Ondan böyle boş boş konuşuyorsun..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir