Google Search, iOS'a sesli aramayı getirdi

Google iPhone ve iPad'e ciddi ciddi giriş yaptı. Bundan en çok korkması gerekense tabii ki Siri!

  • Zeynel A. Öztürk
Google Search, iOS'a sesli aramayı getirdi

iOS için Ağustos ayında duyurulan Google Search uygulaması, artık iPhone ve iPad'e yüklenebilir durumda.

Android 4.1'de de bulunan Google'ın yenilenen arama uygulaması Google Search, Google'ın güçlü arama özelliklerinin yanısıra sesli aramayı da destekliyor. Aynı Siri'de olduğu gibi Google Search de metin tablı ve sesli sorulara cevap verebiliyor.

iOS 4.3 ve daha sonrasına sahip iOS cihazlarında çalışacak olan arama uygulaması, iPhone 5 için de optimize edilmiş. Uygulamanın açıklaması, Google Search'in bir web tarayıcısına göre daha hızlı arama sonuçları, geliştirilmiş ses algılama ve kişisel web sonuçları vaadediyor.

Google Search, Siri'siz cihazlara benzer bir hizmet getiriyor olsa da sistemle ilgili işlevlerde çok fazla şey sunmuyor. Siri'de kişilerinizle iletişime geçmek, sosyal ağlarda paylaşım yapmak çok kolayken Google Search, internette konum bulmak gibi web ile ilgili daha geniş hizmetler sunuyor.

Google Search'i iOS cihazınız için iTunes'dan indirmeniz mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

yeni bir şey değil.

iphone ve ipada bile geliyor ama androidin 4.1den önceki sürümlerine gelmiyor. ne mutlu google'ı bir şey sanıp android alan bize.

gerçekten harika

Google güncellemeyi çıkarsın bütün android telefonlarda bundan nasiplensin işte. Yoksa "nexus benim telefonum o 4.2-e geçsin ,samsung galaxy 4.1de kalsın, diğerleri bırak eski sürümde yetinsin (bu kadar yeni telefon çıkardık gelip alsınlar ) " böyle ayrımcılık varmiki?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play