Google, şimdi de Skype'ın rakibi oluyor!

Google, California'daki internet telefon servisi şirketi GrandCentral Communications'i satın aldı!

Google, needen GrandCentral'i satın aldı?

Google, sonunda merkezi California'da bulunan internet telefon servisi şirketi GrandCentral Communications'i da satın aldı. Peki ama neden?

2006 yılında faaliyetlerine başlayan firma, ev, iş ve cep telefonlarını tek bir telefon numarası altında birleştiriyor ve tüm hatlara gelen ses mesajlarına da internet ya da telefon yoluyla ulaşımı sağlıyor.

Google'ın bundan böyle geliştireceği servis ağıyla Skype ve benzeri VOIP servisi veren şirketlerle rakip olacağını tahmin etmek pek güç değil. GrandCentral servisinden yararlanan kullanıcılar, Google ile yapılan bu yeni antlaşmadan zarar görmeyecekler ve aynı şekilde hizmet almaya devam edecekler.

Google, geçtiğimiz yıl YouTube'u 1,65 milyar, DoubleClick'i ise 3,1 milyar dolara satın almıştı. GrandCentral ile yapılan antlaşmanın ayrıntıları ise açıklanmadı.

Bakalım, Skype'ın bu alıma cevabı ne olacak?

Etiketler:

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

artık bunlara diyecek birşeyler bulamıyorum, el atmadıkları yer kalmıyor be. Microsoft'a tekelci diyorlar birde bu google daha beter...

Harbiden Google'da tam bir tekelci. Ama en azından gibi işini yarım yamalak yapmıyor.

Neyse. Bence bu satışın bir başka sebebi de Android olabilir. Muhtemelen de asıl amaç bu olmalı çünkü Google devlerin çarğıştığı cep telefonu piyasasında ilerlemek için büyük adımlar atmalı.

Ya tekel tekel diyoruz da..
Ne yapsınlar? Mahalle bakkalı gibi dükkanlarında oturup geçimlerini mi sağlasınlar?
Bizim için teknolojiyi üreten, son kullanıcıya direk hizmeti sunan bu adamlar...İşimize geldikçe de kullanmaya devam edicez, ha varsa "microsoft, google tekelleşmeye uğraşıyor" diye dava adamı olmak isteyen, iki firmanın da hiçbir ürününü, hizmetini kullanmasın bakalım...internette ne kadar işine yarar şeyler yapabiliyor?

>>> Bakalım, Skype'ın bu alıma cevabı ne olacak?

Ben asil Microsoft'un cevabini merak ediyorum...

Google birde şu babylon'u satın alıp türkçe çeviri desteğini artık bizlerede kazandırsa o zaman Google tebrik edeceğim.

Bak Microsoft bir sürü firma satın alınca akla ilk gelen TEKELCİLİK!!! oluyor. ama Google denilen bu firma başka firmaları satın alınca, yok yenilikçi uygulamalar, yok o , yok bu oluyor.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play