Google, sizin doktorunuz da olacak

Google, "her sorunuza bir cevabım var" diyebilmek için son boşluğu da dolduruyor!

  • Ercan Uğurlu
Google, sizin doktorunuz da olacak

Evet, "zaten öyle değil miydi," diyenleri duyuyor gibiyiz; zira önemli önemsiz herhangi bir rahatsızlığımızda, ilk yaptığımız şeylerden biri Google'da birkaç kelime ile bunu aratmak olmuyor mu? Ancak bunun sonucunda vardığımız sonuçlar bazen pek de başarılı olmayabiliyor. Bazen ya istediğimiz bilgiye erişemiyor veya tamamen yanlış sonuçlarla karşılaşabiliyoruz. Fakat Google bunu değiştirecek.

Evet, Google önümüzdeki günlerde kişisel doktorunuz olacak ve size rahatsızlıklarınızla ilgili daha detaylı bilgi verebilecek. Kısa süre içinde gelecek güncelleme ile beraber, örneğin "baş ağrısı" diye arattığınızda size rahatsızlığı tanımlamakla kalmayıp, öte yandan yönlendirmelerde bulunarak olası yakın rahatsızlıklardan birini bulmanıza yardımcı olacak.

Google, bu servisini yalnızca parmaklarınızın ucuna ve karşınızdaki ekranlara getirmeyecek; sanal asistanı Google Home'a da aşılayacak. Bu sayede evinizde doktorunuz her zaman hazır olacak.

Elbette servisin nasıl çalışacağını, önümüzdeki günlerde daha net göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Evet, 8 sene önce gönderdiğim Google Medic Projesi sonunda hayata geçiyor. Bu proje daha emekleme aşamasında olan bir proje! Bu projenin ileriki safhalarında aklınıza gelebilecek her türlü testi ve analizi Google yapacak. Örneğin pc'ye bağlanan bir cihaza kan, idrar, batın... örneklerinizi koyun, Google test etsin; gene pc'ye bağlanan bir cihaz ile Google efor testinizi yapsın; efor, eko, ekg, röntgen, ultrason, mr.. testlerinizin dijital çıktısını Google'a yükleyin, Google analiz etsin!..

@cleverman unemployed detected.

@cleverman eğer bu dediklerini google dan önce bing yaparsa google yavaş yavaş yok olur. Eğer bu konular hakkında bilgin varsa sende yapabilirsin. Eğer yapamıyorsan patentini al bu projenin.

Sen de yorum yaz

Turhost