Google'ın Skype'a cevabı gecikmedi!

İnternet devi Google, Skype'ın önemli yeteneğine işte böyle cevap veriyor...

  • Cem Şancı
Google'ın Skype'a cevabı gecikmedi!

Skype'ın, kullanıcıların sohbetlerini anında çevirmeye başlamasına Google da benzer şekilde cevap veriyor.

Google Translate'e gelecek olan yeni güncelleme ile Translate servisi artık popüler dillerdeki canlı konuşmaları anında tanıyacak ve bunları anında metin olarak çevirecek. Google Translate ayrıca restoranlardaki menüler veya şehirlerdeki trafik işaretlerinin de fotoğraflarını metine dönüştürüp bunları istenilen dile çevirebilecek.

Mobil olarak bu işlemleri gerçekleştiren farklı uygulamalar bulunuyor ancak Google gibi global bir servisin, her dili kapsayacak şekilde benzer uygulamalar yayınlamasının etkisi daha büyük oluyor.

Ayrıca yakında üçüncü parti uygulamaların Google Now'ı kullanması mümkün olacak, böylece Google Now üzerinden Facebook, Twitter gibi farklı uygulamalara ulaşılabilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Aman Allah korusun google translate in çevirilerinde ne kadar mukemmel olduğunu biliyoruz

Bunları zaten Wp daki Bing translater yapabiliyor.

Ne yaparsan yap bir Microsoft olamazsın.

Google'da panik devam ediyor. Google 2008'den beri rekorlara oyuncak zaferlere alışkın. Ama bu alemde sen yokken var olanlara saygıda kusur etme.

Google sadece arama motoru olarak kalmalıydı yazılım olarak beş para etmez bi kaç yıl daha götuürür ama sonu symbian gibi olacak

Google'a bak. Önce Windows Phone'a özenti sade ve materyal tasarımlı Lollipop çıkarıyor; sonra eski Google çalışanları Microsoft'un harika tableti Surface Pro'nun çakmasını çıkarıyor; en son da Google Translate, yine Microsoft'un Skype özelliğini kopyalamaya çalışıyor. Ne google ne de apple, hiçbir zaman bir Microsoft olamayacak. Hep taklit edecek, hep özenti olacak. Bilgisayar, tablet ve telefonda tek işletim sistemi, tek mağaza özelliğiyle gelen Windows10'u da yakında kopyalarlar. Ama hiçbir zaman Microsoft'un ürünleri kadar güvenli, stabil, akıcı, ucuz ve hızlı olamazlar.

@13 Oca 2015 08:40 söyle bi dusundum de. harbi la.

@13 Oca 2015 08:40 Microsoft ucuz stabil tek mağaza diyen birisi Microsoft dışında bir sistem kullanmamış demektir. Linux, Apple ve Google yıllardır tek bir mağazaya sahipler. Windows daha yeni geçti tek mağazaya ne anlatıyorsun sen ya? Ucuzmuş ucuz olan ne Linux bedava sence hangisi ucuz? :) Stabil demişsin bir virüs yedin mi stabili görürsün. Linux ve Apple bu konudan bakıldığında çok daha stabil olduğu bilinen bir gerçek.

@13 Oca 2015 16:06 Şu "Google, Linux ve Apple yıllardır tek mağaza zaten" diyen arkadaş, senin "tek mağaza" sözünden anladığın nedir birader? "Tek işletim sistemi, tek mağaza" mottosundaki "tek mağaza" ile kastedilen ne, biliyor musun?

@13 Oca 2015 08:40 Off hayattan soğuttun biliyor musun? biraz eskiye gideceğim, (apple fanı değilim) apple macintosh ile beraber ilk bilgisayar arayüzünü geliştirdi, sanırım 1984 dü. Sonra microsoft bunun kopyasını yaparak windows' u çıkardı. Microsoft başından beri kopya! O beş para etmez surface tabletlerde iPad özentisidir. AYRICA, (her halde bu arkadaş daha önce Windows dan başka birşey kullanmamış) Windows, Bildiğimiz Popüler İşletim Sistemleri(Mac OS, Windows, Linux) arasında stabilitesi en düşük işletim sistemidir. Ve Mac OS'in de Linux'unda lisansları bedava verilir. Windowsun lisansı ne kadar? 500tl mi?(Fiyat konusunda pek bir bilgim yok sadece pahalı olduğunu biliyorum.) Pahalı, stabil değil, bir artısı yok, eee ben niye Microsoft kullanayım ki? Mantık neresinde. Hem ahlaki olarak da pek temiz değiller. Diğer devlerin onu geçmesi sonucu oluşan kuyruk acısından görüyoruz, diğer markalarla alay ederek reklam çekiyor!? Ben PC me niye windows yükleyeyim onun yerine hackintosh veya linux kurarım. Windows un da diğer sistemlere göre artısı var tabii. Mesela hiç bir sistemin sunamadığı bir gaming performansı sunuyor. Ama ben (şahsen) Microsoft' un kopyacı, geride kalmış, windowsu olmasa batacak bir marka gibi görüyorum.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost