Google, Sonunda Gmail'i Yeniliyor!

Google'ın uzun süredir görünümünü pek değiştirmediği Gmail, büyük bir değişim geçirmek üzere!

  • Zeynel A. Öztürk
Google, Sonunda Gmail'i Yeniliyor!

Google, G Suite müşterilerine gönderdiği bir epostada firmanın yenilenmiş bir Gmail üzerinde çalıştığını söyledi. Yenilenen Gmail sadece tasarım olarak değişmekle kalmayacak, birkaç yeni işlev de sunacak.

İlk olarak Outlook kullanıcılarının seveceği bir yenilik var. Yeniliklerin başında Google Takvim'in Gmail ile bütünleşmesi var. Bunun yanında epostaları erteleyip, birkaç saat veya gün sonra yeniden eposta kutunuzda belirmesini sağlayabileceksiniz. Gmail'i Android'de veya iPhone'da kullananların bildiği akıllı cevaplar, artık gmail.com üzerinden de ulaşılabilecek.

Son olarak Google, epostalarınızı çevrimdışı olarak depolamayabilmeniz için yeni bir yöntem geliştiriyor. Google Apps yavaşça bırakırken verileriniz, standart web teknolojileri tarafından depolanacak.

Yeni tasarımla ilgili bir görüntü, henüz paylaşılmadı. Gmail'in arayüzü yıllardır çok değişmediği için yeni tasarımda Material Design diline yer verilmesini bekleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Kaymak Tabaka G Suite kullanıcılarına sunulan ileti alındı ve okundu teyidini bir türlü normal Gmail kullanıcılarına sunmadılar! Bu defa bu yenilik gelecek diye düşündüm nafile boş hayalmiş! Sanki çok zor milyonlarca talep gitmesine rağmen bir türlü bu işe bir el atmadılar bu kadar mı kullanıcının talebi reddedilip, görmezlikten gelinir anlamakta güçlük çekiyorum. Eklenti önermeyin, hepsinin ilerde ne gibi riskler ve tehditler taşıyacağını bugünden kestiremezsiniz...

@12 Nisan 2018 09:33 Sadece Google da değil, Microsoft vb. firmalar da aynı naneyi yiyorlar. Kullanıcılar kendilerini umursamayan bu firmalara neden para kazandırıyor ? Mantıklı mı bu ? Google'ın en büyük geliri reklamlar ve verilerinizdir. Bu sebeple her hata gördüğünüzde reklam ve Script engelleyici kulanmak yerine, sadece iyi bir iş yaptıklarını gördüğünüzde reklam ve script engelleyicileri "geçici olarak" kapatın. Yani sadece işlerini gerçekten yaptıklarında para kazanmalarını sağlayın.

@13 Nisan 2018 10:29 Tavsiyeleriniz gayet yerinde teşekkürler. Opera kullanıyorum ve reklam engelleyicisi var, aktif kullanıyorum ayrıca Nocoin (Kripto Para Madencilik Koruması) da var. Kullanıcıları kaz gibi yolanlar için mini tepkiden öteye biz istesekte geçmeyecektir..Reklam sektöründen de binlerce emekçi geçimini sağlıyor, reklama karşı değilim fakat dozajında kaldığı sürece..

Sen de yorum yaz