Google Street View'e Romanyalı rakip

Google'ın en çok tartışılan hizmeti Street View'a rakip geldi. Norc kullanıcılara neler sunuyor?

  • Halil Mollaoğlu
Google Street View'e Romanyalı rakip
Norc: Google Street View rakibi mi?

Google Street View'e rakip geldi: Gerçi internet-devi bu uygulama için tüm bir şehri yaya perspektifinden çektiği resimleri kullanıyor, fakat kullanıcılar bu çekimlere çok daha sonra erişebiliyor. İşte "Norc" tam olarak bu eksikliği kullanıyor ve kendi hazırladığı resimleri kısa bir süre içinde yayımlıyor.

Resimlerin kalitesi Street View çekimlerininkine denk. Şimdiye kadar Viyana, Bükreş, Prag, Bratislava, Varşova, Krakovya ve Moskova şehirleri veritabanına dâhil edildi. Fakat Romanya kökenli hizmette de bilgi koruma hakları konusunda şüphe yok değil. Norc tarafından sunulan resimlerde de kısmen bazı yayaların yüzleri ve araba plakaları görülebiliyor. Bu durum Street View'de protesto dalgalarına sebep oldu.

Romanyalılar temel harita materyali olarak "Google Maps"i kullanıyor. Bu yüzden blog'larda Norc'un bu resimleri daha sonra Google'a satıp satmayacağı hakkında dedikodu yapılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

google 'a rakip mi? allah aşkına, hem google'ın materyalini kullan hem de ona rakip ol! bu nasıl bir rakiplik anlayışı?

Krakovya neresi ya, Google Earth'de öyle bir şehir yok. Acaba Krakow olabilir mi?

artık dünya kriz döneminde ve birbiri üzerinden trend yapmaya çalışan ve birbirinin açığını kullanarak kendisini yükseltmeye çalışan bir sürü firma var ve haklılarda yoksa teknoloji nasıl gelişebilirki.

şimdi google kişi gizliliğini ihlal ediyor diyenleri duyalım...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play