Google, Tesla yöneticisini işe aldı!

Google, yarı-otomatik sürüş sistemleriyle tanınan Tesla'nın baş mühendisini neden işe aldı?

  • Zeynel A. Öztürk
Google, Tesla'nın Autopilot yöneticisini işe aldı!

Google, otomobil üretmemekte kararlı olsa da Tesla'nın Autopilot başmühendisini işe almaktan geri durmadı.

Robert Rose'un LinkedIn profilindeki değişiklik, 9to5google'ın dikkatinden kaçmadı. Rose, bu aya kadar Tesla'nın yarı-otomatik sürüş sistemi Autopilot'un mühendislik müdürlüğünü yapmaktaydı. Rose daha önce Elon Musk'ın girişimlerinden SpaceX'te yazılım mühendisi olarak da çalışmıştı.

Peki Google, otomobil üretmek istemiyorsa neden bu alanda en tecrübeli isimlerden birini kendi bünyesine kattı? Cevap basit - Google, muhtemelen otomobil üreticilerinin kendi araçlarına ekleyebilecekleri bir yazılım omurgası oluşturmak istiyor.

Bu durumu Google'ın geliştirdiği Android'le çalışan, ancak Google'ın üretmediği telefonlara benzetebiliriz. Üçüncü parti firmaların telefonları, Android'i diledikleri gibi değiştirip, telefonlarında kullanabiliyorlar. Rose'un insanların sürdüğü otomobilleri yarı-otomatik otomobillere dönüştürme konusunda şüphesiz tecrübesi var ve Google, Rose'un bilgisinden faydalanmak istiyor olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

İleride "Abi arabayı root ladım, daha hızlı gidiyor bak" gibi şeyler duymayalım sonra?? :D

android gibi patlamasın sonra? Güncelleme de gelmez bu araçlara falan.. Bi ürün yap adam akıllı yap

@02 Aralık 2015 09:15 Evet Android patladı hemde öyle bir patladı ki şuan 1,5 milyar insan o güncelleme gelmeyen patlamış sistemi kullanıyor bu da dünyadaki akıllı telefonların %80'i demek. Keşke İOS ve Windows da patlayabilse öyle!!!

Sen de yorum yaz