Google Tone sayesinde URL sese dönüşüyor

Google Tone, iki bilgisayarın "konuşarak" internet bağlantılarını paylaşmasını sağlıyor!

Google Tone sayesinde URL sese dönüşüyor

Google, linkleri paylaştırmak için yeni bir yöntemi devreye sokuyor. Tone isimli eklenti sayesinde bilgisayarlar ve mobil cihazlar artık linkleri sesli olarak paylaşabilecek. Böylece çevredeki diğer bilgisayarlar, Tone'dan gelen sesleri dinleyerek linki alabilecek.

Chrome eklentisi olarak yayınlanan Tone, aynı odada bulunan kişilerin linkleri paylaşmasını kolaylaştıracak. Dünyanın diğer ucundaki insanlara e-posta veya mesaj atmak gibi seçenekler herkesin hayatını kolaylaştırabiliyor ancak bazen aynı odada bulunduğunuz kişinin e-posta adresini veya sosyal medya hesaplarını bilmeniz veya bu uygulamaları çalıştırmak zor olduğunda, ilgili linki ses sinyalleriyle paylaşmak çok daha kolay bir yöntem olabilir.

Ancak sistemin çalışması için Tone eklentisinin iki bilgisayardaki Chrome tarayıcıda da kurulu olması gerekiyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Yani bu ne demek biliyormusunuz Google Her insanın ses Frekansınıda depolıyacak

@21 Mayıs 2015 20:29 Zaten sen sürekli bilgisayarın üzeirne takılı olan veya fiziksel açma kapama şansının bulunmadığı bir mikrofona sahip bir bilgisayar veya muadili bir alete sahipsen google seninkini çoktandır depoluyor demektir. Bilmem anlatabildim mi ? Türkiyede Amerikanın ne işi olur değil mi ? Böyle Cem YLMZ ınki gibi bakıyorsan (ne yapsın senin b.klu hesabını gibi) Türkiyede önemli yerlerin karşılarında niye istihbarat merkezleri olduğunu bir düşün. Sevgili Amerikan vatandaşı :)

@21 Mayıs 2015 20:29 tekrar okurmusun haberi :)

@21 Mayıs 2015 20:29 Googlenin iyi ki "ananızın kızlık soyadı" güvenlik sorusundan haberi yok. Yoksa "ananızın kızlık soyadı"nı sesli söyleyin, banka hesaplarınız otomatik açılsın deyip, onları da toplar...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir