Google, ünlü sporcuya tazminat ödeyecek!

Ünlü bir isim, Google'dan yüklü tazminat almaya hak kazandı: Kim bu ünlü isim, ceza neden kesildi?

  • Ali Güngör
Formula 1 yarışçısına Orkut tazminatı
Rubens Barrichello'ya sahte hesaplardan ötürü tazminat ödenecek

Internet arama motoru devi Google, Formula 1 yarışçısı Rubens Barichello'nun Orkut'taki sahte hesapları yüzünden tazminat ödemeye mahkum edildi. Google, Orkut sosyal ağ sitesinde yer alan sahte Rubens Barichello hesaplarına ev sahipliği yaptığı için tam 500.000 dolar ödemek zorunda.

San Paulo 15. Bölge Mahkemesi tarafından alınan karar, Brezilya'daki gazetelerde manşet olurken, tazminatın 700.000 dolara kadar yükselebileceği kaydedildi. 2006 Temmuz ayından bu yana yayınlanan sayfaların kaldırılmasına kadar geçen her gün için 590 dolar tazminat söz konusu. Barrichello adına açılan 300 kadar sahte hesap mevcut.

Google'ın sahip olduğu sosyal ağ sitesi Orkut, Brezilya'da oldukça başarılı, ancak Facebook'un Portekizce sürümünün çıkmasıyla popülerliğinin bir kısmını kaybetti. Orkut'a kesilen bu ceza, sahte internet profilleri için ödenen en büyük tazminat olacak. Google konuyla ilgili bir yorum yapmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

bu çok büyük haksızlık ve bu olay aynen kan emmek isteyen sülüklerin süt veren ineğe yapışması gibi birşey, millet gidip karı kız tavlamak için sahte hesap açtıysa GOOGLE' ın suçu ne be kardeşim...!!!

zaten brezilyalılar saçma sapan replikleri ve diyalogları olan dizileriyle ünlüler ve açık saçık film yıldızlarıyla, şimdi parayı bunlardan kazanamyınca GOOGLE ' dan mı çıkartacak acısını...!!! ???

saygılar

Para kazanmak icin guzel yontem,
Bul 2-3 kisi sahte hesap actir, bastir tazminati.
Artik mahkemeler harac alma merkezine dondu.

google de itiraz eder ve hesapları kimin açtıpğını buldurur ve bu parayı fazlasıyla alır en azından hapis falan aslında yapılan zaten bir şuçç bunuda unutmamak lazımm başkasının adını kullanmak onun adına hesap açmak vsss aslında burda mahkemenin verdiği kararlarda yanlışş neden derseni burda hesabı google açmıyor orkutu kullanarak başkaları açıyorrrr....mahkeme ayrıca bu karar ek olarak hesap açamnlarıda bulunması yönünde karar vermesi lazımmmm

Google'a bu yapılanı yanlış buluyorum fakat elbet şikayetler gelmiştir bu sahte hesaplara dair. Bundan kapatması lazımdı Google'ın bu sayfaları fakat gerçekmi yoksa sahtemi anlamakta mümkün değil.

Bu arada "Brezilya Dizi"leri saçma diyaloglara sahip olabilirler fakat Rubens Barichello dizi aktristi değil "Formula1 pilotu"dur bunu algılayamayan insanlar var. Her yıl sırf yarışlardan 5 Milyon Dolar kazanan bir insanın böyle paralara ihtiyacı yoktur ki reklam gelirleride var...

Sen de yorum yaz