Google uygulamaları tarayıcıdan çalıştıracak

Google uygulamaları indirmeden denemenize izin veren yeni bir işlev sunmaya başlıyor!

  • Onur Seven
Google, uygulamaları indirmeden çalışı

Google, Chrome OS ve Android birleşme söylentilerini inkar etmeye devam ederken bir yandan da bu birleşmenin neler getireceği ile ilgili bazı ipuçları veriyor.

Google, arama motorunu yenileyerek artık uygulamalar telefonunuzda yüklü olsun veya olmasın arama sonuçlarına popüler uygulamalardan veri entegre edebilecek.

Google şimdi uygulamaya sahip olmayan ve telefonuna üçüncü parti uygulama yüklemek istemeyen kullanıcıların, kendi telefonlarındaki tarayıcı üzerinden uygulama çalıştırmasına olanak verecek.

Tüm uygulamalar tarayıcıda çalışabilme yeteneğine sahip olamayacak. Başlangıçta sadece sadece dokuz uygulamanın bu entegrasyonu destekleyeceği ifade ediliyor. Bunlar: Chimani, Daily Horoscope, Gormey, Hotel Tonight, My Horoscope, New York Subway, Useful Knots, Visual Anatomy Free ve Weather uygulamaları olacak.

Geliştiriciler kendi uygulamalarının Google'ın arama sonuçlarında vitrine çıkmasını istiyorlarsa, Google'ın indeksleme motoru ile çalışacak kod inşa etmeleri gerekecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Tüm bu birleştirmelerinin sebebi, kişileri indeksleme daha kolay olsun diye. Kişilerin telefonları ve bilgisayarlarından çaldıkları verileri hala, bir kişi olarak birleştiremiyorlar. Yani bir kişinintelefonundaki rehberi, mesajlarını rahatlıkla kendine çalıyor yada gmail, google chrome vs. ile pc de yaptıklarını sınıflayabiliyor ama 1 kişi olarak birleştiremiyorlar. Tüm sistemleri birleştirmedeki amacı da, google nin herhangibir ürününü kullanan bir insanın tüm teknolojik yaşamını takipedebilmek

@20 Kasım 2015 08:16 Of cidden bunu düşündün mü yani? Birde uzun uzasıya yazmışsın. Git çalış zira işsizlik kötüdür!

@20 Kasım 2015 08:16 bir tür fişleme. Bilgi dünyasında kişilerin her türlü bilgisi toplanıyor ve ciddi para kazanılıyor veri Bankacılığı ile.

@20 Kasım 2015 08:16 17 yıllık İşşizim böylesini görmedim :D Nasıl bir kafa, nasıl bir zihindir bu yaa? :DDD

Google tekelinin nasıl yıkılabileceğini bilmiyorum ama bir an önce yıkılması gerekli. Bu kadar fazla veriyi elinde tutması hiç de sağlıklı değil.

@20 Kasım 2015 09:56 Sana zararı ne? Ekmeğini mi elinden alıyor? Yuvanı mı yıkıyor? Malını mülkünü mü çalıyor? Ne yapıyor Google sana? Bu kadar abartmayın Allah aşkına..!!!

@20 Kasım 2015 16:13 gizlilik hakkımı elimden alıyor haa bir de havayı kirletiyor

bunun kolay-zor ne denirse windows yaptı bitti bazıları yeni uyanıyor :) elmada yok ben yapmam diyor oda tıpış tıpış yapıcak aklın yolu bir.Teknoloji zaten insanları takip için var büyük megola idea fikri bu daha zaman var ama alt yapılarını görüyoruz.

Big brother ' in olmadığını mı sanıyorsunuz? Birileri, tüm verilerinizi analiz edecek, sizi kendi istedikleri istikamete yönlendirecek, kimlerle nasıl bağınız olduğunu ortaya çıkaracak, ileride kullanılmak üzere sırlarınızı tespit edecek, bankacılık şifrelerinizi, bilgilerinizi ele geçirecek kapsamlı bir algoritma peşinde. O bilim kurgu flimlerinde gördüğünüz, her daim ne yaptığı izlenen çipli insanlara az kaldı. Paranoya mı? Biraz araştırın, saf olmayın!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play