Google ve Bing'i birleştiren 4 harika site!

Google ve Bing arasında bir türlü karar veremiyorsanız, işte ikisini aynı anda kullanmanın yolları!

Google ve Bing'i bir araya getiren 4 arama motoru

Google, zamanının çoğunu bilgisayar başında geçirenler için harika bir kaynak, ancak size arama işlevini sunan tek hizmet değil. Microsoft'un oldukça yetenekli arama motoru Bing'in yanında ilgi alanlarına yönelik birçok farklı seçeneğiniz var.

Bu yazımızda Google'dan başka arama hizmeti kullanmayanlara Bing'in üstün işlevlerinden bahsetmiştik. Ancak Bing'e geçmek istemiyorsanız, ondan Google ve Bing'i bir araya getirerek de faydalanabilirsiniz.

İşte Google ve Bing sonuçlarını bir araya getirmenizi sağlayacak 4 web sitesi.

Bing Vs. Google

Adından da tahmin edebileceğiniz gibi Bing Vs. Google, iki arama motorundan sonuçları yan yana karşılaştırmanıza izin veriyor. Arama dizisini yazıp Search düğmesine basmanız yeterli, Google ve Bing'den alınan sonuçlar yan yana gösteriliyor.

Qrobe.it, Askboth, Specra

Qrobe.it

Qrobe.it, sadece Google ve Bing ile yetinmiyor, onların yanına Ask.com'u da ekliyor. Arayacağınız şeyi yazıp Search'e basmanız yeterli; bir sonraki sayfada üç arama motorundan elde edilen sonuçları bir arada görebiliyorsunuz.

Askboth

2009'dan beri beta aşamasında olan sitenin temel işlevi, arama sonuçlarını Google ve Bing'den bir araya getirerek göstermek. Google sonuçlarını solda, Bing sonuçlarını ise sağda gösteren Askboth, orta sütunda Twitter'dan içerikler gösteriyor.

Specra

Listemizdeki diğer hizmetlerle aynı işlevleri sunan Specra'nın farkı, Google, Bing veya Yahoo arama motorlarına çeşitli ağırlıklar tanımlayabilmeniz. Specra'da yaptığınız aramalar, üç arama motorundan alınıyor ve tanımladığınız ağırlıklara göre "basit bir algoritma" yardımıyla sıralanıyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

bingvsgoogle'da arama yaparken türkçe karakter kullanınca google kısmı çöküyor :/

Türkiye'de Bing kullananların sayısı az diye biliyorum.

Normalde arama motorum Yahoo. Ozellikle kişileştirilebilir olmasi ve haberleri alt kisimda gostermesi cok işime yariyoe. Fakat bazi sonuclari bulamadigim zaman google'da arama yapiyorum. Specra hic fena gozukmuyor, bilgisayara gecince ilk işim denemek olacak.

Google yetiyor zira diğerleri Ya çok reklam veriyor yada istenilen sonuçları göstermiyor. Google zaten içinde bir sürü arama motoru içeriyor en büyüklerini hep satın aldı.

bing'e bisey yazdigim zaman bulamiyorum maalesef. kac kere oldu, mecburen google yapmam gerekti

Hiçbri değil, en iyisi, en güvenlisi: DuckDuckGo

Hiç gerek yok. Kur maxthon oradan seç multi search olsun bitsin. Böyleyken google türkiyede göstermiyor sonuçları.

Google iyi ama insanların böyle değişik fikirler üretmesi bence çok güzel 2si bir arada ah biz programcılar... :)

bir ara yahoo ve google birleşimi bir arama motoru çıkarmışlardı yagohoogle gibi bişiydi. Ama uzun soluklu olamadı. Bu arama motoru (yada birleşimi) kısa zamanda kaybolur diye düşünüyorum

askboth chrome tarayıcıda işe yaramıyor. bence qrob.it daha derli toplu.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir