Google ve Facebook'u birleştiren eklenti

IE, Firefox, Chrome fark etmez: Google'ın arama sonuçlarına doğrudan "Beğen" düğmesi ekleyin...

  • Ümit Öncel
Google ve Facebook'u birleştiren eklenti
Google +Like, Facebook'un Beğen düğmesini Google aramalarına getiriyor.

Facebook'ta Beğen butonu her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. İnsanlar gördükleri ilginç haberleri, komik videoları ya da şaşırtıcı fotoğrafları tek bir tıklama ile tüm arkadaşları ile kolayca paylaşabiliyorlar. İnternet üzerindeki sosyalleşme yarışında Facebook'un gerisinde kalmaktan mutsuz olan Google zaman zaman bu konuyla ilgili yenilikler geliştirip, bu alandaki rakipleri ile farkı kapatmaya çalışıyor. Hatırlayacağınız gibi daha önce de Twitter'la rekabet edebilmek için Buzz'ı çıkartmış fakat başarısız olmuştu.

Google yakın zamanda da Facebook'un Beğen düğmesine alternatifini tanıttı. Google'ın +1 adını verdiği bu uygulama Google'da yaptığınız aramaların sonucunda karşınıza çıkan sitelerden beğendiklerinizi arkadaşlarınıza göstermenizin pratik bir yolu. Ayrıca aynı Facebook'un Beğen düğmesinde olduğu gibi doğrudan web siteleri üzerinden de hoşunuza giden sayfalara +1 verebiliyorsunuz.

Fakat Google aramalarını beğendiğinizi göstermenin tek yolu +1 değil. Crossrider tarafından geliştirilen bir uygulama Google arama sonuçlarına Facebook Beğen düğmesini ekliyor. Internet Explorer, Firefox ve Chrome tarayıcılarını destekleyen uygulamanın nasıl çalıştığına dair bir videoyu şu adresten izleyebilirsiniz. Google arama sonuçlarınızı zenginleştirecek "Google +Like" adlı bu ilginç eklentiyi indirmek içinse şu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bir şeyin beğenilmesi için ek uygulamaya gerek yok. Google o kadar beğendirmek istiyorsa yapsın. Kimse tarayısına eklenti yüklemek zorunda kalmasın...

O kadar sosyal olmak istiyorsa google. O dev ofislerin dışına çıkıp dünyada gerçekten neler oluyor ona baksın!

başarılı yaygınlaşacağını düşünüyorum

eklentiyi yükledikten sonra acayip bi kasma oldu sonuçları bulduktan sonra bütün sayfalarda beğen butonu aktif olana kadar kasılmalar oluyo.yavaşlatmadan başka bi işe yaramaz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play