Google ve Facebook'tan yeni işbirliği!

Google ve Facebook, kimsenin beklemediği sürpriz bir anlaşmaya imza attı!

  • Onur Seven
Google ve Facebook'tan yeni işbirliği!

Siyasetin bazen garip iş ortaklıklarını mümkün hale getirebileceğini söylerler. Bazen teknoloji de buna benzer: Google ve Facebook bize bunun taze bir örneğini gösteriyorlar.

Wall Street Journal'in haberine göre iki şirket Google'ın iOS ve Android'deki kendi arama uygulaması içerisinde Facebook profilleri ve diğer bağlantılarını indekslemesini sağlayacak yeni bir anlaşma yaptılar.

Bu aynı zamanda Facebook'ta herkese açık olarak paylaşılan içeriğin Google tarafından indekslenerek arama sonuçlarında gösterileceği anlamına geliyor. Bağlantıya dokununca ise doğrudan Facebook uygulamasına ve ilgili içeriğe yönlendirileceksiniz.

Anlaşma Cuma günü yürürlüğe girdi ve sadece herkese açık bilgiler Google tarafından indekslenecek. Yalnızca arkadaşlara görünen özel bilgiler indekslenmeyecek ve arama sonuçlarında görüntülenmeyecek.

Yeni özellik kısa bir süre sonra Google'ın Android ve iOS uygulamalarında geçerli olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Alkışlardım ama kollarım ağrıyor :P

Ohh, milletin bilgilerini orataya saçmak için ne varsa yapıyorlar. RA nın gmzü olmak için yırtınıyorlar resmen...

allaha şükür facebookum yok gmailimde skypemde sadece iki tane hotmailim var onlarda 15 yıllık vardır oda mecburiyetim olduda kullanıyorum..

Gizlilikten korkum yok. Ama bu Google arama sayfasında yapılan aramaların saçma sapan bilgilerle dolu olmasını sağlayacak. Aramak istediğimizi değil uydurulan yalanları okuyacaz!!.. Benim düşüncem bu.

Çook saçma bır anlaşma olmuş

Sen de yorum yaz