Google ve HP, Chromebook'ları geri çağırdı

İki devin birlikte piyasaya sürdüğü bu bilgisayarı alanlar; şimdi "geri çağırma" şokunu yaşıyor!

Google ve HP, Chromebook'ları geri çağırdı!

Kasımda, HP ve Google birden biri 279 dolar fiyat etiketli Chromebook 11 dizüstü bilgisayarlarının satışını durdurmuş ve kullanıcılarına, beraberinde gelen şarj cihazının yanma tehlikesi bulunduğunu söylemiş, yerine diğer micro-USB şarj yöntemlerinin kullanılmasını önermişti. Ancak bu uyarı yeterli olmamış olacak ki, dün, ABD Tüketici Ürünleri ve Güvenliği Komisyonu yoluyla, tüm Chromebook 11 ürünlerini detaylı bir açıklamayla geri çağrıldı.

Komisyonun web sitesinde, 145.000 ürünün bu arızadan müzdarip olabileceği belirtilirken detayda, "Google bu şarj cihazının fazla ısınma ve erime yaptığına dair 9 farklı bildirim almıştır" denildi. Chromebook 11 kullanıcıların HP yerine Google'a başvurması ve şarj ünitelerinin ücretsiz değiştirileceği belirtildi.

HP ve Google'ın Chromebook 11'i tekrar ne zaman satmaya başlayacakları bilinmiyor ama dizüstü yerine sadece şarj cihazında sorun olduğu gözönüne alınırsa, şarj ünitelerinin değişiminden sonra tekrar satışa çıkabilme ihtimali oldukça yüksek.

Selçuk İslamoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

al işte. surface 2 pro varken bu ne?

Fiyatı uygun olsun diye dayamıslar dandik malzemeyi galiba, belki de az paraya çok kar meselesi, ondan olabilir mi acaba ?

Şarj cihazını HP üretmiyor her üretici gibi hazır alıyor... MS fanboylarıda hemen damlamış...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir