Google ve Microsoft, Korsanı "Defetmek" İstiyor!

Google ve Bing'de gördüğünüz korsan müzik, filmlerle ilgili sonuçlar, yakında iyice tarihe karışabilir!

Google ve Microsoft, Korsanı Def Etmek İstiyor!

Google ve Microsoft'un Bing arama motoru, arama sonuçlarında çıkan korsan spor müsabakası yayınlarını, müzik ve filmleri ortadan kaldırmak için bir araya geldi.

İki teknoloji devi, korsan web sitelerini arama sonuçlarından uzak tutmak için British Phonographic Industry (BPI) ve Motion Picture Association ile birlikte çalışıyor. "Dünyada ilk" olarak kabul edilen anlaşma kapsamında canlı futbol içeriği, müzik veya film arayan Birleşik Krallık vatandaşları, yasal içerik sağlayıcılarına yönlendirilecekler.

Intellectual Property Office, anlaşma için "türünün ilki" gibi sözcükler kullansa da Google, daha temkinli davrandı. Bir Google yetkilisi, şunları söyledi: "Google, yıllardır çevrimiçi korsancılığa karşı savaşan aktif bir ortak idi. Bu sorunu çözmeye kararlıyız ve hak sahipleriyle yeni ortaklıklar kurmanın yollarını arıyoruz."

Konuyla ilgili bir kaynak, Google'ın bu anlaşma sonucunda herhangi bir ilke değişikliği yapmayacağını söyledi. Bunun nedeni, Google'ın korsancılığa karşı yeteri kadar önlem aldığını düşünmesi.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

onun yerine şu şekilde yapılsa korsan ortadan kaybolur.internet servis sağlayıcıları film oyun müzik v.s şirketleriyle anlaşıp internet fiyatının içine film oyun müzik v.s katıp o şekilde verirlese korsan olmaz.

Korsan biterse google da biter. Hepsi bunun farkında. Sırf türkiyeden iki ve üç harfli kelimeleri arayanlar sayesinde para kazanıyor. Warez siteleri ve youtube... Bunları göz ardı edebilecek bir sistem nasıl ayakta kalır göreceğiz..

Sebebi para kazanmak. Hak sahiplerinden para kopartmaya çalışıyorlar. Yoksa korsana tabiki hayır fakat bunların amacı para!

şimdi şöyle düşünelim filmi / maçı arattım arama motoru bana yasal ve yasadışı bir çok alternatif sundu istediğimi tıkladım içeriğe ulaştım. arama motoru hiçbir şey kazanmıyor. ama bana sadece yasal seçenekleri sunarsa ben para vererek içeriğe ulaşırsam, o yasal içerik sağlayıcıdan da komisyonunu alıp kasasını dolduracaktır. iki büyük rakip amerikan şirketi başka ne diye uzlaşsın. :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir