Google ve Microsoft, Outlook yüzünden kapıştı

Google'ın uygulaması MSt'u çok kızdırdı. İşte iki dev rakibi söz düellosuna iten Google uygulaması

Google ve Microsoft, Outlook yüzünden kapıştı

Dev firmalar zaman zaman rakiplerini kızdıracak uygulamalara imza atabiliyorlar. Bunun bir örneğini geçtiğimiz günlerde yaşamıştık. Bu örnekte Microsoft'un uygulaması bir yanlışlık sonucunda meydana gelmişti. Fakat Google'ın Microsoft'u kızdıran uygulamasında bir yanlışlık yok. Google, Microsoft'u küplere bindiren uygulamasını bilerek ve isteyerek yaptı.

Konu ise sizlere daha önce duyurduğumuz Google Apps Sync for Microsoft Outlook adlı yazılımı. Microsoft'a göre bu yazılımı yüklediğinizde, kayıt defterinde meydana gelen bir değişiklik nedeniyle Outlook'un arama özelliği engelleniyor. Microsoft, konuyla ilgili yaptığı resmi açıklamasında hem Google'ı kulacılarına şikayet etti hem de bu sorunu çözmenin yolunu anlattı.

Google ise bu sorunun kendileri yüzünden değil, Microsoft yüzünden meydana geldiğini iddia ediyor. Google'a göre Google Apps Sync for Microsoft Outlook uygulaması yüklendiğinde Windows Desktop Search düzgün çalışamıyor ve Gmail'e ait kayıtları indeksleyemiyor. İndekslemeye çalıştığında ise takılıyor ve bilgisayarın düzgün çalışmamasına neden oluyor. Google bu yüzden Microsoft'un şikayet ettiği konunun düzeltilmesi için Microsoft'un Windows Desktop Search'te bazı değişiklikler yapması gerektiğini savunuyor.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Şİİİİİİ kavga etmeyin ikinizide döveriz :))

microsoft un programlarını yükleyince standart browser değişiyorda birşey demiyorlar ya. ona da desinler.

başkası hata yapınca hemen yamamaya çalışıyorsunda bir internet explorer açığını kapamak için neden 130 gün bekledin mikisoft

Google haklı. Ne de seven var şu MS yi kollamayı.

Bence suçlu google. Adamlar bir de bizim program için kendi programınızı düzenleyin diyor ne pişkinlik bu.

Al google i vur uygulamasına inattan başka bişi değil onların kavgaları yüzünden bide pc leri kullanamayacağız yakında :D

işte malum free yazılımların yaygınlaşması tekelcilik davası sonrasında olabileceklerden bir örneği aynısı opera mozilla vb. tüm yazılımlarda olabilecek birşey ve olduğundada suç microsoftun beni bağlamaz o düzeltecek yazılım onun dersiniz demesinede hiçmi sizde suç yok acaba ?? elbetteki var madem bu yazılımı sen ms için yaptın yaptığın yazılımın oluşturduğu sorunları düzeltmek ve bunun için gerekli yamaları çıkartmakta senin görevin google.

Kaç kişi google desktopsearch uygulamasını kullanıyor? Ben sevemedim bir türlü.

google iyice sapıttı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir