Google ve Mozilla, Firefox için görüşüyor!

Firefox ve Google'ın büyük ortaklığı Kasım ayında bitti... Peki bundan sonrasında ne olacak?

  • Zeynel A. Öztürk
Google ve Mozilla, Firefox için hala görüşüyor!
Google ve Mozilla arama konusu üzerinde görüşmeye devam ediyor

Google, birkaç senedir Firefox'da varsayılan arama motoru olarak yer alıyor ve Mozilla buradan birtakım telif hakkı gelirleri elde ediyor. Ancak bu anlaşma geçtiğimiz ay sona erdi. Peki bu Firefox için ne anlama geliyor?

Bir Mozilla yetkilisi, görüşmelerin halen sürdüğünü ancak şimdilik duyurulacak bir şey olmadığını söylüyor. Mozilla yetkilisi şöyle konuşuyor: "Google ile olan arama ilişkimiz, iki taraf için de pozitif anlamda devam ediyor." "Arama ortaklığımızın devam edeceği konusunda ve gelecekte yükselen bir gelir getireceği konusunda son derece eminiz."

Bir Google yetkilisi ise yaptığı resmi bir açıklamada genellikle "iş anlaşmalarının spesifik detaylarını açıklamadıklarını" söyledi ve ekledi: "Mozilla ile hale bir anlaşmamız var ancak şu an paylaşacak yeni bir şey yok."

Mozilla tarafından Ekim ayında yayınlanan State of Mozilla raporunda, vakfın telif hakkı gelirlerinin yüzde 84'ünü Google ile olan anlaşmasından elde ettiği ortaya çıkmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

umarım tekrar anlaşırlar. burada firefox kullanıcısı olarak ben de çok üzülürüm. sevmediğim IE'yi kullanırım valla! anlaşma yap lan Google!

Bing var, kendine piyasa yapabilmek için yırtınan yandex var. Google kendi menfaati için uzatır anlaşmayı. Sorun yok

bilgisayara mcafee kurdum win güvenliği aktif yaptım chrome çalışmıyor.
mecburen firefox

İşte Yandex bu durumu değerlendirsin

müthiş reklam olur

resmen Firefox`u kurtaran kahraman olur

kapital Google Firefox ekonomik olarak yok edecek.Böylece Amerikada binge kaptırdıgı birinciligi geri alacak ve dünyada arama motoru DİKTATÖRLÜGÜNÜ iyice ilan etmiş olacak.

Sen de yorum yaz