Google Wave ancak 1 yıl dayanabildi

Her şey çok güzel başlamıştı ama kaçınımaz son beklenenden de erken geldi!

  • Ümit Öncel
Google Wave ancak 1 yıl dayanabildi
Wave ancak 1 yıl dayanabildi

Bundan sadece bir yıl önce Google'ın büyük beklentilerle duyurduğu Wave, geçen süre boyunca bir türlü beklenen ilgiyi göremeyince Google bu projeden vazgeçtiğini açıkladı. Google'ın sosyal bir e-posta servisi olarak lanse ettiği Wave ile ilgili resmi duyuruyu Google'dan Urs Hölzle yaptı. "Wave kullanıcılar tarafından bizim arzu edeceğimiz şekilde benimsenmedi" diyen Hölzle sözlerine şu şekilde devam etti: "Wave'i tek başına çalışan bir ürün olarak geliştirmeye devam etmeyeceğiz".

Bu gelişme Wave'in sonu olabilir ama Google hala Wave'in arkasındaki teknolojiye güvenini sürdürüyor. Firma yıl sonuna kadar destek vermeye devam edeceği Wave'i oluşturan teknolojileri farklı projelere kaydıracak ve bazı özellikleri açık kaynak kodlu kullanıcılara sunmaya devam edecek. Wave'i benimsemiş olan geliştiriciler bu sayede, ürettikleri içeriklerini bu araçları kullanarak bağımsız platformlara taşıyarak kullanmaya devam edebilecekler.

Bu Pazartesi günü Google'ın Wave ile ilgili yenilikleri duyurmasının üzerinden sadece birkaç gün geçtikten sonra bu açıklamanın yapılması, arama motoru devinin Wave ile ilgili kararını oldukça ani vermiş olduğunu da gösteriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Google'ım kaplanım. Telefonda geri adım attı, öve öve bitiremedikleri wave de geri adım attı. Şuan aklıma gelmeyen bir iki olayda daha pes etti. Hiç değilse şu translate'i filan geliştirseler. Nasıl bir sistemse bu anlamadım hiç ileri gitmiyor. Halbuki süper sistem kurduk çeviride diye hava atıyorlardı. Yoksa microsofttan eleman almaya mı başladı google anlamadım. Türkiye ile sorunu da çözmüyorlar Bu aralar pek iyi gitmiyor işler sanırım. Tamam adwordsde işler tıkırında da milletin de güvenini kaybetmemek lazım. Google fanatik kitlesini hayal kırıklığına uğratmamaya bakmalı bence.

Google, Wave hizmetine sadece davetiye ile; ki, bu davetiyeler de her Google hesabı olana da verilmedi; erişim sağlaması kendi ayağına kurşun sıkmasıydı zaten.

yazık olmuş, biz kendi arkadaş gurubumuzda , çok verimli bir şekilde kullanıyorduk...

günümüz için erken bir sistem... tutmaması normal.

güzel haber

Hala ne olduğunu anlamış değildim, Google da anlaşmazlığı kökten çözmüş sağolsun. :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play