Google, Yeni Kartlı Play Store'u Test Ediyor!

Eğer iddialar doğruysa Google, uygulama mağazası Google Play'de bu yeni tasarıma geçmeye hazırlanıyor!

Google, Yeni Kartlı Play Store'u Test Ediyor!

Google'ın Play Store için yeni bir tasarım üzerinde denemeler yaptığı, değişiklikleri gören ve Google+'ta paylaşan bazı kullanıcılar sayesinde ortaya çıktı.

Play Store cards layoutPlay Store cards layout
(Video via Rony Mishchuck) Reuploaded with permission

İlk bakışta değişiklikler büyük gibi görünmese de, paylaşılan videoyu izlediğimizde ekranı uygulamalar arasında kaydırırken, kart tabanlı bir tasarıma geçildiğini fark ediyoruz. Kartlar, Google'ın Material Design tasarım dilinin temel parçalarından olduğu için Store'da bu şekilde kullanılması, doğal bir gelişim. Bazı kullanıcılar, yukarıda izleyebileceğiniz videodaki yeni tasarımı kendi telefonlarında görmeye başladıklarını söylüyorlar.

Değişiklikleri Android Nougat yüklü telefonumuzda göremedik, bu yüzden Google yeni tasarımı test ediyor olabilir veya yavaş bir biçimde kullanıma açıyor olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Android 4 kullanıyorum bende de cıktı htc 620

@02 Aralık 2016 19:53 Burda kullanılan android sürümünden daha çok google play sürümü önemli google play 7 sürümü kullanıyorsaız hemen düşüyor zaten böyle rotasyon değişiklikleri misal yapıldığı benimde telefonuma düştü yemyeşil oldu google play :)

Appstore taklidi olmuş !!

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir