Google, yeni sohbet uygulamasını test ediyor!

Google, Facebook gibi büyük rakiplerini alt etmek için şimdi de bu yeni uygulamaya güveniyor!

Google, yeni bir sohbet uygulaması test ediyor!

Google, her daim iddialı ve sıradışı bir yenilikle adından söz ettirmeyi başaran nadir firmalardan biri. Firmanın yine bu doğrultuda görücüye çıkarmaya hazırlandığı en yeni teknolojisi ise Spaces adı verilen bir grup mesajlaşma uygulaması. Konuyla ilgili Android Police'te yer alan habere göre, söz konusu uygulamanın bir arkadaş grubunun ya da aile üyelerinin etkileyici bir arayüzün eşliğinde paylaşılan sohbetler için kullanabilecekleri bir mini sosyal ağ olacağı tahmin ediliyor.

Uygulamaya ait olduğu iddia edilen sızıntılarda fotoğrafların, sosyal davetlerin, web bağlantılarının ve diğer içeriklerinin bir sohbet içerisinde yer aldığı görülüyor. Ayrıca sıkça görüştüğünüz kişileri çeşitli kategoriler altında toplayabiliyorsunuz. Bu da oldukça makul bir fikir olsa da, Android'de mevcut olan birçok mesajlaşma uygulamasında da benzer özelliklerin olduğunu söyleyebiliriz.

Mesajlaşmanın artık daha çok medya paylaşımıyla ilgili olduğunu düşündüğümüzde, ve özellikle de Snapchat ve Facebook Messenger gibi uygulamaların başarısının ardından Google'ın bu doğrultuda yeni bir fikrin peşinden gitmeyi hedeflediği anlaşılıyor. Hangouts'un beklenilen ilgiyi görmemesinin ardından Google'ın iddialı bir yeni mesajlaşma uygulamasını kullanıma sunup sunmayacağını bekleyip göreceğiz.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bence saçma şimdi bu uygulama yeni android cihazlarla gelip silinmez.

@04 Nisan 2016 17:35 inşallah öyle olmaz hangouts gibi yapışıp kalır o zaman

@05 Nisan 2016 00:43 google talk yerine hangout geldi güncelleme olarak simdi gelecek olanda hangouta update yani korktugunuz sey

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir