Google+, yılların devini gömmek üzere!

Halka açıldıktan sonra coşan Google+'ın, yılların bu dev sitesini ezip geçmesine çok az kaldı!

MySpace'i tahtından edebilir

Kullanıcılara sunulduğu günden bu yana Facebook'un rakibi olarak gösterilen ve davetiye yoluyla kullanıcılara sunulan Google+, halka açılmasının ardından kullanıcılardan büyük ilgi gördü.

Öyle ki, Google+ an itibariyle yılların sosyal ağ portalı MySpace'i bile zorlamaya başladı. Çarşamba günü Google Plus trafiğinin neredeyse yüzde 1269 oranında arttığını söyleyen kaynaklara göre bu rakama mobil cihazlardan siteye erişim sağlayan kullanıcılar dahil değil.

Geçen hafta sadece ABD sınırları içerisinde 15 milyon tıklama sayısına ulaşan Google Plus'a kıyasla Facebook aynı dönemde 1.8 milyar ziyaretçiyi sayfasına çekmeyi başardı.

F8 konferasında Facebook'un 500 milyon aktif kullanıcısının bulunduğunu seyircilerle paylaşan şirketin kurucusu Mark Zuckerberg'in söylediklerinin aksine Google Plus şimdilik bir hayli geriden geliyor.

İşte o tablo

Facebook'tan sonra dünyanın en büyük ikinci sosyal ağ portalı olarak da kabul edilen MySpace, şu an için haftalık ziyaretçi sayısı bakımından Google Plus'tan sadece 16 milyonluk rakamla önde bulunuyor.

Tüm bu gelişmelere rağmen Google Plus'ı bugünden başarılı ya da başarısız bulmak doğru değil. Ancak ilerleyen haftalarda Google'ın başlangıçtan bu yana ne kadar yol kat ettiğinin daha iyi anlaşılacağını söyleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

+18 zorunluluğu olmasa %3000 artar

zuccccckerberg bekle az kaldı.

anca myspace'i devirir. facebook ile yarışmasının imkanı yok.

Adam gibi adam bi sosyal ağ istiyorsanız Plusı seçin. Facebook artık fakebook olmuş gidiyor hayırlısı :S

Facebook'u devirmesine gerek yok; kaliteyi korurlarsa, az ama belli bir nitelikteki kitleden oluşan sağlam bir sistemi oturtabilirler diye düşünüyorum.

Facebooka rakip olabileceğini düşünmüyorum artık. İnsanların alışkanlıklarını değiştirmesi zor. 800 milyon insanın facebooku bırakıp google plus'a geçmesi sadece bir hayal bence...

2. sayfadaki liste hangi sitenin, bilen var mı?

Arkadaş şunu kabul etmek gerekiyor her işin bir ustası var. Facebook Google+'a on basar. Google'ı severim ama dost acı söyler. Arama devi bu sefer batırmış. Hesabı aömamla kapatmam bir oldu. Saygılar.

Max_Real Qnx

google Hesabı zaten vardı ama kayıt olmamla kapatmam bir oldu :) cok vasat geldi facebook arayüzüne alısmısız bir kere. ha şimdi google + ya üye olupta orayı kendi sitesi gibi savunan arkadaslar cıkacaktır tabiki. :) alın sizin olsun hepsi

Sen de yorum yaz