Google YouTube'dan nasıl para kazanacak?

Google satın aldığı YouTube servisinden nasıl para kazanacağına hala karar veremediğini açıkladı.

Google YouTube'dan nasıl para kazanacak?
Halen yasaklı olan YouTube gelir modeli olarak da Google'ın başına bela oluyor.

Google yetkilileri, geçtiğimiz günlerde yapılan bir röportajda YouTube hakkındaki bir soruya"Video paylaşımı ve videolara reklam alma konusunda yepyeni bir pazar oluşturulabilir, ancak bu konuda model hakkında bir karara varamadık" şeklinde cevap verdi.

Yüzlerce milyon adet videonun seyredildiği bir servisin sahibi olarak bu servisten verilen hizmetleri paraya dönüştürmenin mümkün olduğu aşikar. Ancak Google milyonlarca dolar ödeyip satın aldığı bu servisi ticari olarak nasıl kullanacağına hala karar verebilmiş değil.

Google YouTube'u reklam gelirlerini artırmak için bir sıçrama tahtası olarak gördüğünü itiraf ediyordu. Her ay 129 milyon kişi tarafından ziyaret edilen bir video sitesi olarak YouTube yepyeni reklam imkanlarını sunacak bir platform. Geçtiğimiz ay Google videoların ön veya arkasına reklam almaktan farklı bir reklam sistemi geliştirmek üzere çalışmakta olduğunu açıklamış ancak yetkililer sistemin detaylarını vermekten kaçınmışlardı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Kendi paranla rezil olmak böyle bişi sanırım .d

ben de kendi kendime sorardım reklam yok bişi yok nerden para kazanıyor bu youtube diye, demek kazanmıyormuş.

youtube tam olmasa da alternatif tercihler mevcut. gmail deki gibi yazılı ve video ile ilgili reklamları sağda verebilir. diğer banner türü uygulamalar da bence inişe geçer. mesela ben son çare kalmadıkça reklam eklenmiş bir videoyu indirmek istemem.

Yani buradan anlıyoruz ki: "Bizim kullanıcılarımız sayesinde çok para kazanıyorlar, o yüzden burada temsilcikleri olmalı ve vergi vermeliler" gibi bir mantığın aslında hikaye olduğu, kimilerinin ceplerini doldurmak için böyle söylemlerde bulunduğu, ama hava alacağını daha önemlisi kapatma olayının arkasındaki bir diğer nedenin aslında fasafiso olduğunu anlıyoruz.

Öncelikle , videolar üzerinde sansür uygulamamayı öğrensinler.

Öncelikle , videolar üzerinde sansür uygulamamayı öğrensinler.

arkadas doğru söyledi önce videolara sansür uygalamasınlar videolar önce sakıncalı mı değilmi diye bi nceleme yapılsın...Ve sakıncalı videoların sahiplerinin hem videoları hem de üyelikleri silinsin ve YouTube güvenli bir şekil alsın...Budur.:)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir