Google'a 76 milyon şikayet!

Google, sadece bir yılda aldığı şikayetlerin sayısı ile bir kez daha "yok artık" dedirtti!

  • Ercan Uğurlu
Google'a 76 milyon şikayet!

Arama motorları ve torrent siteleriyle beraber artan korsan içeriğe erişim oranı, elbette şikayetleri de beraberinde getiriyor. Her ne kadar arama motorları kullanıcıların korsan içeriğe erişmesinde önemli bir araç olsa da, bununla doğru orantılı olarak yine arama motorları en çok sorunu korsan içerikle mücadelede yaşıyor.

Arama motoru devi Google, açıkladığı şeffaflık raporunda yalnızca geçtiğimiz ay tam 76 milyon şikayet  aldığını ortaya koyuyor. Kaldırılması talep edilen URL'ler, telif haklarının ihlali neticesinde şikayet alırken, şikayet edenler arasında telif hakkı sahipleri bulunduğu kadar raporlama kuruluşları da yer alıyor.

Geçtiğimiz yıla oranla ikiye katlanan şikayet oranları, geçtiğimiz yıl 34 milyon seviyesindeydi. Google'ın buradan erişebileceğiniz şeffaflık raporunda, 2011 yılından bu yana artışın nasıl seyrettiğini haftalık periyotlarla görebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Kesin youtube da vardır eski flimlere bile şikayet olur Michel Jackson eski müziklerine dc şikayeti oluşturulmuş halde yeni sinemadan çekip flim yayınlıyordı onlar için onu durdurmuşlardı şikayet 1 milyar olsun sinema çekimide olur birde o flimleri çeken burnu gökdelenlerden bile yüksek olan insanlara google değil başka birileride santaj video suda olur sokaklarında fare lerde gezer abi internette korsanla kalsak iyi

Neredeyse tüm Türkiyenin şikayet etmiş olduğunu varsayabiliriz (!)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost