Google'dan, Android Oyun Emülatörü LeapDroid Sürprizi!

LeapDroid sayesinde Chromebook'da oyun oynamak mümkün olacak.

  • Ali Ruhi Öztürk
Google, Android oyun emülatörü LeapDroid'le anlaştı

Şu an az sayıda Chromebook modelinde Android uygulamalarını çalıştırabilirsiniz, ama Andoid oyunlarını ve "ağır" mobil uygulamaları çalıştırmak bu modellerde bile bir hayli zor. Google, bu durumu değiştirmek ve tüm Chromebook modellerine Android uygulamalarına sunmak için adımlar atmaya başladı bile. Oyunlar üzerine yoğunlaşan bir Android emülatörü olan LeapDroid'in yaratıcıları, Google çatısı altında çalışacaklarını açıkladı. Yapımcı takım spesifik planlarını açıklamadı ama LeapDroid'in yapımına ara verdiklerini söylediler. Yazılımın en son sürümünü çalıştırabilirsiniz, ama güncelleme ve destek şimdilik kesilmiş durumda.

Anlaşmanın nasıl sağlandığını bilmiyoruz ama LeapDroid'in yapımcıları tamamen Google çalışanı olmayacaklarını açıkladı. Görünüşe bakılırsa Google, LeapDroid'i satın almış değil; sadece birlikte çalışmak için anlaşmış. Google bu konuda resmi bir açıklama yapmış değil.

Google'ın bu hamlesi bir kaç ihtimali su yüzüne çıkarıyor: Google belki yabancı ortamlarda Android'in performansını arttırmak istemiş olabilir. Örneğin Chrome OS cihazlarında Android uygulamaları ve oyunlarının optimal performansla çalışmasını sağlamak için bu işte usta olan emülatör geliştiricileriyle anlaşabilir. Bu birleşmede LeapDroid'in amacının ne olduğu tam olarak açık değil ama şundan emin olabiliriz ki Google'ın teknolojisini bir adım daha ileri götürmeleri çok zor değil...

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

DirectX olmadığı için gereksiz birşey. Zaten düzgün grafikli android oyunu yok. Linux işletim sistemlerinde bile doğru düzgün oyun yokken fazla işe yaramaz. İnsanlar zaten internete girmek için telefonlarını kullanıyor. Bilgisayarlar çoğunlukla oyunculara hitap ediyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost