Google'dan Android'e yeni işlev!

Bazı Android kullanıcıları, artık Play Store'u açmadan uygulama yükleyebiliyor! Nasıl mı?

Google'dan Android'e yeni işlev!

Google, Android deneyimini mümkün olduğunca akıcı bir hale getirmek için değişiklik yapmaktan çekinmiyor. Şimdiyse firma, Play Store'a olan ihtiyacı kısmen ortadan kaldırdı.

İlk olarak Android Police'in ortaya çıkardığı işlev, uygulamaları Google'ın arama sonuçlarından direkt olarak yüklemenize izin veriyor. Uygulamayı yükleyebilmek için Play Store'u açmanıza gerek kalmıyor, yalnızca uygulama izinlerini onaylamanız yetiyor. Google, arama sonuçlarında uygulamalarla ilgili sonuçları bir süredir ayrı gösteriyordu. Ancak bu sonuçlara tıkladığınızda Play Store'a yönlendiriliyordunuz.

Değişiklik, şu an sadece Google uygulamasındaki arama sonuçlarını kapsıyor gibi görünüyor. Yani Chrome'da yaptığınız aramalarda uygulama sonuçları, eskisi gibi çalışıyor. Yeni işlevin herkese aynı anda sunulmadığını, kademeli olarak dağıtıldığını söylemekte de fayda var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bunu bilgisayar üzerinden zaten yapabiliyoruz

Türkçenin google now? Tabiki yok :(

@20 Ocak 2016 01:56 google now türkçesi var

@20 Ocak 2016 01:56 dili ingilizce yap telefonu kapat aç google now çalışır, dili Türkçe yap çalışmaya devam eder hem de Türkçe

önce dil ayarınızı ingilizce yapın, sonra google now özelliğini aktifleştirin, sonra tekrar türkçe yapın dili. alın size türkçe google now. 5 aydır sorunsuz kullanıyorum tüm özlelikleri sesli komut dahil :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir