Google'dan Apple'a: "Çağın gerisinde kaldı"

Google'ın önemli isminin hedefinde, bir kez daha büyük rakibi Apple vardı!

Eric Schmidt, Apple Music hizmetini eleştirdi

Alphabet icra kurulu başkanı Eric Schmidt geçtiğimiz günlerde BBC News tarafından yayınlanan makalesinde gerçek dünya problemlerini çözmek için daha geleneksel yöntemlerin yerine makine öğrenimine doğru gidildiğini lanse etmişti. Bu yöntem Google'ın çeşitli hizmetlerinde yaygın olarak kullanılıyor durumda.

Schmidt konuya bir örnek olarak stream müzik servislerinin kullanıcılar için doğru müzik türünü seçebilmesi kavramını işarett etti. Yapay zekanın bu görevde rol alabileceğini belirten Schmidt açıkça Apple'ın yeni müzik servisini eleştirmiş oldu. Google'ın önemli ismi, Apple Music'i "çağın gerisinde kalmakla" suçladı.

Google yapay zeka ve makine öğrenimini kullanıcılara sunmuş olduğu hizmetlerin birçoğunda daha şimdiden kullanıyor. Ancak bu teknolojinin henüz hatasız çalıştığı söylenemez. Geçtiğimiz Temmuz ayında Google Fotoğraflar'ın siyahi bir çifti "goril" olarak etiketlemesi ve Google'ın özür dilemek zorunda kalması hala akıllarda.

Apple Music hizmetinin yapay zeka kavramından tamamiyle uzak olduğu söylenemez. Beats Music sanatçı ve müzik türü hakkında önerilerde bulunmak amacıyla makine öğrenimini kullanıyor. Fakat Apple aynı zamanda çalma listelerinde yer alacak müzikleri seçmek için uzmanlardan destek almaya devam ediyor.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

" Geçtiğimiz Temmuz ayında Google Fotoğraflar'ın siyahi bir çifti "goril" olarak etiketlemesi ve Google'ın özür dilemek zorunda kalması hala akıllarda." bunu Apple kasıtlı yapmıştır... araştırılsa %99 kanıtlanır...

@GORT Bunu Apple değil Google yaptı önce haber okumayı öğren Dandroid fanlığı yapma

@GORT Herkesi kendiniz gibi üç kağıtçı sanmayın!

@18 Eylül 2015 08:42 olum hepiniz kafayı mı yediniz sanki babasının oğlu apple ve google başındaki adamlar. yazık , haberi oku geç.

google apple microsoft üçüde kendi yöneticisi olan tek firma aslında (şeytan ayrıntıda gizlidir). bunu kabaca şöyle özetleyebilirim: gerçekler illuminati palavrasına yakın birşey! bunlar birbirlerine rakip filan değiller, hepsi dayanıklı dövüş gibi birşey ve üçüde çağın gerisinde kalmış firmalardır.

@18 Eylül 2015 01:20 dayanıklı dövüş nasıl bir şey? danışıklı dövüş olmasın o? ayrıca illuminati gerçek.

Google şu androidi bi adam etsinde çağın gerisinde kalsada olur, bir Windows bir ios performansı hala yok, kaç yıl oldu çıkalı hala rezil durumda yok düzelmicekse yeni bir sistem yazsın sanal olmayan saf bir sistem...

@18 Eylül 2015 02:10 Apple in zaten toplasan 10 tane modeli var. Microsoft un ise modellerinin pekcogunda ayni islemci kullanilmis. Android ise Nvidia Tegra'dan Quallcomm'a, Exynox'dan MTK'ya pek cok farkli markanin yuzlerce islemcisi ile calisiyor. Bununla basetmenin tek yontemi sanal makine. Baska turlu bu kadar cok cihazda calisabilen program yazilamaz.

@18 Eylül 2015 08:42 kimse Apple kadar üç kâğıtçı olamaz...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir