Google'dan iPhone'a hediye!

Google, bu kez yeni uygulamasını Android için değil, iOS için indirmeye sundu!

  • Zeynel A. Öztürk
Google'dan iPhone'a hediye!
Android'e gelip gelmeyeceği bilinmiyor

Google, iPhone ve iPad için geliştirdiği, entegre arama yetenekleriyle gelen yeni klavyeyi kullanıma sundu. Firmanın Gboard olarak adlandırdığı klavye, normal bir klavye gibi çalışıyor ancak sol üstteki küçük "G" simgesine dokunarak internette arama yapmanıza izin veriyor.

Arama işlevi sayesinde klavyeyi terk etmeden konum, GIF, haber, uçuş saati gibi bilgileri arayıp arkadaşınızla paylaşabiliyorsunuz. Böylece Safari ile mesajlaşma uygulamanız arasında gidip gelmekle zaman kaybetmemiş oluyorsunuz. Gboard, herhangi bir iOS uygulamasıyla çalışabiliyor.

Yeni uygulama, mesajlaşma uygulamalarında emoji bulmayı da kolaylaştırıyor. Emojileri aratmak için aradığınız emojinin adını yazmanız yeterli; kaydırmanıza hiç gerek yok. Klavye, Glide Typing özelliği sayesinde parmağınızı kaldırmadan, harfler üzerinde gezdirerek yazı yazmanıza izin veriyor.

Şu an sadece ABD için sunulduğu söylenen uygulama, Google'a göre yakında daha fazla dili destekleyecek. Gboard'a Apple App Store üzerinden erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Lan android de niye yok? Google sen de mi Microsoft ozenmeye basladin

güzel olmuş..yakında andıroıde de gelir..ıos desdek .çıkmış..normal durum

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost