Google'dan, kullanıcılarına özel yeni uygulama!

Şimdi sıra sizde... Google'ın yeni uygulaması Crowdsource, interneti daha iyi bir yer yapmanız için size fırsat veriyor...

  • Cenk Atlı
İnterneti, Google'la daha iyi bir yer yapın!

Google'ın son derece yetenekli beyinlerden oluşan yapay zeka ekibi fotoğraf tanımadan e-posta spam filtrelemeye kadar birçok farklı alanda faaliyet gösteriyor. Fakat bazı görevler için ekip insan dokunuşuna; özellikle kullanıcıların bu sürece dahil olmasına ihtiyaç duyuyor.

Google, geçtiğimiz gün kullanıma sunduğu Crowdsource adlı yeni bir Android uygulaması aracılığıyla kullanıcıların dil çevirisi, el yazısı tanıma ve sokak işaretleri transkripsiyonu gibi alanlarda kendi önerilerini yapabilmelerini sağlıyor.

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre, "her bir mikro görevin tamamlanması 5 ya da 10 saniyeyi geçmiyor." Google ayrıca bu düzeltmeleri yapmanın kullanıcılara interneti, kendi toplulukları için daha iyi bir yer hale getirmelerine yardımcı olma şansı verdiğine de dikkat çekiyor.

Google'ın web üzerinde birçok alanda çeşitli düzeltmeler yapabilmenize olana tanıyan uygulaması Crowdsource'u bu adresten indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play