Google'dan Pixel Telefonları İçin Yeni Sürpriz!

Google, Pixel telefonlarına özel bu sürpriziyle, telefonları satın alacak pek çok kişiyi fazlasıyla sevindirecek!

Google'dan Pixel Telefonları İçin Yeni Sürpriz!

Google, Pixel ve Pixel XL adını verdiği yeni akıllı telefon modellerinin kilitlenmeyen ön yükleyicilerle (boot kilidi olmadan) geleceğini duyurdu ve böylece cihazlara root işlemi uygulamanın daha da kolaylaşmasını sağladı.

Root işleminin bir telefonun, sahip olduğu yazılımın üzerinde daha fazla kontrol olanağına sahip olmasını sağlamak gibi bir işlevi var. Kullanıcılar bu sayede, popüler CyanogenMod gibi tamamen yeni işletim sistemlerini çalıştırmak ve Android ayarlarında daha da derinlere gidebilecek uygulamalar yüklemek gibi olanaklara sahip olabiliyor.

Diğer yandan kilit açma ve root işlemleri elbette beraberinde bazı ekstra güvenlik risklerini de getiriyor ve birçok kişi, bu işlemleri yapmak pek de kolay olmadığı için uzak duruyor. Fakat Pixel ve Pixel XL ile birlikte bu tablo değişebilir, zira bu cihazlarda söz konusu işlemleri gerçekleştirmek doğru araçlarla yalnızca birkaç dakika sürüyor.

Çoğu kullanıcının halen bu işlemlere pek yanaşmayacağını düşünsek de telefonlarını bir anlamda daha profesyonelce kullanmak isteyenlerin ve geliştiricilerin bu yenilikten oldukça yararlanacağını söylemek mümkün.

Pixel telefonların 20 Ekim'den itibaren satışa çıkacağını ve Pixel'in 649 dolar, Pixel XL'nin ise 769 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olduğunu hatırlatalım.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Zaten Türkiye ye gelmedi. Bize sorunlu bozuk android one adı altında cihaz veriyorlar onlar üst seviye pixel telefon kullanıyorlar. Almaya çalışsak gümrükte takılacak. Iphone dan başka alternatif imiz yok. Iphone a rakip olabilecek tek cihaz pixel di. Google ülkemize hiçbirşey getirmiyor. Apple siriyi Türkçe yaptı ve itunes Türkiye de çalışıyor. Google ise google play i ingilizce yapmış düzelmiyor. Ülkemize en iyi desteği veren apple olduğu için bir sonraki telefonum iphone olacak böyle giderse.

Buna tekelcilik denir. Google kendi ürünün kendi telefonuna dayatıyor...

@18 Ekim 2016 22:49 o ne demek yaaa :) piyasada para verip aldığımız hangi ürün bir hayırseverlik, bir halk hizmetidir? Tabiki kendi ürününü satacak ya da senin deyiminle dayatacak. Senin çalıştığın firma ya da varsa işyerin hayır kurumu mu mesela ? Herkes para kazanmak için çalışıyor işte, hayatın düzeni şu an bu şekilde. Becerebiliyorsan bu düzeni yıl da hepimiz rahat edelim bari, hep hayır işleri olsun dünyada :)

ya ne alaka şimdi Nexus larda tek tık ile o işi yapıyor sun zaten zaten Nexus kullanan herkez de açmıştır o kilidi Nexus toolkid

Bu telefon türkiyede yok , bizi iphone a mecbur ediyorlar diyen arkadaşa söylüyorum. Bu telefonun üreticisi HTC. HTC 10 şuan bu telefondan çok daha estetik ve güzel. gidip görüp kullanmanızı , incelemelerini izleminizi öneriyorum.

Fiyatları yüksek. Bu fiyatlara değer mi?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir