Google'dan yeni Android açıklaması!

Google, yayınladığı raporda Android'in çok fazla eleştirilen yönü hakkında açıklamalarda bulundu!

  • Ercan Uğurlu
Google'dan yeni Android açıklaması!

Android güvenliği sık sık tartışılır ve kullanıcıları tehdit eden pek çok uygulamanın ekosistemde kol gezdiği söylenir. Özellikle son dönemde artış gösteren trojanlar ve hesap hack'leme yöntemleriyle beraber, her kullanıcı gibi Android kullanıcılarının da daha dikkatli davranması gerektiği kuşkusuz. Ancak Google, yayınladığı raporda Android güvenliğinin şu an "formunun zirvesinde" olduğunu söylüyor.

Bu yıl ikinci kez Android güvenlik raporunu yayınlayan teknoloji devi, uyguladıkları agresif güvenlik protokollerinden bahsetti. Raporda, Google'ın her gün 6 milyar uygulamayı zararlı yazılımlara karşı taradığı bilgisi yer alıyor. Buna göre her gün 400 milyonun üzerinde cihaz tehditlere karşı taranıyor. Uygulamalarını Google Play'den alan Android kullanıcıları arasında potansiyel zararlı yazılım tehdidiyle karşı karşıya olan kullanıcıların oranı ise sadece yüzde 0.15 olarak açıklanıyor. Başka bir deyişle Google Play harici kaynaklardan uygulama indirip yükleyenler, zararlılardan etkilenenlerin neredeyse tamamını oluşturuyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Evet o kadar formunun zirvesindeki AV-TEST verilerine göre 2014'te 2 Milyon olan zararlı aktivitesi 2016 ilk çeyreğinde 12 Milyona dayanmış. Ama Google'ın derdi GooglePlay üzerinden yapılan işlemleri aklamaktan öte geçemiyor. Peki FBI ve CIA ile şimdiye kadar yaptıklarınız ve sonrası için yapmayı planladıklarınız..!!!

6 milyar uygulama mı olur

el feneri diye bir uygulama var 200+ üstünde cogu telefona gömülü geliyor sacma sapan iş yapıyorsun google!

Benim bu androide guvenim kalmadi .kimin ne yaptigi belli degil sacma sapan uygulama dolu play store istemedikleri izin yok .aradan 3 sene geçmiş tapletime bir guncelleme gelmedi. bumudur güvenlik anlayışı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost