Google'dan yeni sosyal uygulama Spaces!

Google'ın sürpriz sosyal uygulaması Spaces, büyük bir başarı hikayesine dönüşebilir mi?

  • Zeynel A. Öztürk
Google'dan yeni sosyal uygulama Spaces!
Google+'ın yapamadığını yapabilir mi?

Google, sayısı her geçen gün artan sosyal ağların ve mesajlaşma uygulamalarının arasına bir yenisini daha ekledi. Yeni Spaces uygulaması, küçük grupları belirli bir konuyu tartışmak üzere bir araya toplamayı amaçlıyor.

Space içerisinde ders çalışmaktan kitaplar hakkında konuşmaya, hafta sonunu planlamaktan karikatür sevgisine herhangi bir konuda yeni space'ler oluşturabiliyorsunuz. Google, Space fikrinin grup sohbetlerinde kullanıcıların genellikle kopyala-yapıştır ile uğraşması üzerine doğduğunu söylüyor. Kopyalayıp yapıştırmak için uygulamalar arasında geçiş yapmak, konuşulanları takip etmeyi zorlaştırabildiği gibi, sohbetler konu dışı konuşmalar nedeniyle farklı yönlere sapabiliyor.

Space grubunuza diğer kullanıcıları eklemek için SMS, eposta veya sosyal ağları kullanabiliyorsunuz. YouTube, Chrome ve Google araması uygulama içerisine dahil edildiğinden Spaces'i terk etme ihtiyacı hissetmiyorsunuz.

Spaces güzel bir fikir olsa da, çoğumuzun telefonu sosyal ağ uygulamalarıyla dolup taştığından, uygulamanın başarısı konusunda şüphelerimiz var. Dahası Spaces, küçük grupları bir araya getirme fikrini ilk kez ortaya çıkaran uygulama değil. Bazı kullanıcılar, Spaces'in ne kadar ayakta kalacağı konusunda şimdiden iddialaşmaya başlamış durumdalar.

Spaces'in Android sürümünü veya iOS sürümünü cihazınıza şimdi yüklemeniz mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

3 ila 3.5 gün kadar yaşar bu uygulama. Ama Google dayatmacı olduğu için, Youtube da video yüklemek için Spaces üyesi olmaya hatta mevcut üyeliklere otomatik profil oluşturmaya bile kalkabilir. 3 ila 3.5 gün sonra açıklama gelir 1 milyon kişi kullanıyor diye... İnsanlığa bela haline dönüşen Googleninde de, microsoft gibi dibi bulmasını kısa zamanda bekliyoruz.

@17 Mayıs 2016 12:17 Aklın sıra küçümsüyorsun fakat önce Türkçe'yi yazmayı öğrenmelisin. İmla kurallarını hiç söylemiyorum bile!

@17 Mayıs 2016 12:17 Google ne yaptı sana delikanlı?? :DDD

@17 Mayıs 2016 20:51 Bunun topu inşaata kaçmıştı küçükken sonra google da buldular... :P

Şimdi bu uygulamayı yeni çıkan telefonların içinde göreceğiz ve silmek için root gerekecek. Hem buna benzer uygulama var zaten. Skype tarafından yapıldı hatta. Gereksiz işlerle uğraşacağına şu güncelleme sorununu çözsün. Windows lar her üreticinin bilgisayarında güncelleniyor. Demek ki yapılabilirmiş ama Google nexus almaları için yapmıyor.

Whatsapp ta grup oluşturmaktan ne farkı var ?

Sen de yorum yaz

Turhost