Google'ın aracı hız sınırını aştı!

Google Street View aracı; hız sınırını aştığını gösteren bir fotoğraf çekti!

  • Cenk Atlı
Google'ın aracı hız sınırını aştı!

Google'ın Haritalar uygulamasının en çok ilgi gören özelliklerinden Street View'in (Sokak Görünümü) firmaya ait özel araçlar ve kameralar aracılığıyla gerçekleştirilen uzun çalışmalar sonucunda oluşturulduğu malum. Daha önce birçok defa bu doğrultuda çekilen tuhaf kareler ve eğlenceli manzaralarla da gündeme gelen Street View araçları, bu defa dolaylı da olsa kendisine dair ilginç bir gerçeği ifşa etmiş oldu.

İskoçya'nın Glasgow şehrindeki St. George's Caddesi'nden geçerken her zamanki gibi etrafını fotoğraflayan araç, yoldaki elektronik bir anlık hız tespit etme tabelasını da görüntüledi. Bu da Google'ın aracının hangi hızda yol aldığını bütün dünyaya göstermiş oldu. Yoldaki tabelanın o esnada çekilen fotoğrafı, Google'ın aracının saatte 37 mil (saatte yaklaşık 60 km) hızla gittiğine işaret ediyor.

Hız tableasının yanında etraftaki binaların üzerindeki yansımalardan da Google Street View aracının söz konusu işaret tabelasına doğru yaklaştığı açıkça görülebiliyor. İşin daha da ilginç olan yanı, yakınlardaki bir diğer tabela bölgedeki hız sınırının saatte 20 mil olduğunu gösteriyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost