Google'ın logosu değişti!

Google, logosunu tarihinde ilk kez bu kadar değiştirdi! İşte yeni Google logosu...

  • Zeynel A. Öztürk
Google'ın logosu değişti!

Google, belki de tarihinin en önemli tasarım değişikliğini yaparak logosunu yeniledi. Yeni logo, firmanın giriş sayfasında ve diğer hizmetlerinde görünmeye başlamış durumda.

Yeni logo, Google'ın kendi ürettiği "Product Sans" yazı tipini kullanıyor. Bu yazı tipine ilk kez Alphabet'in logosunda rastlamıştık. Google'ın logosunu son kez değiştirdiğine ise 2013'te şahit olmuştuk. Firma bir önceki güncellemesinde gölgeleri kaldırarak, daha düz bir logoya geçiş yapmıştı. Bu son değişiklik ise firmanın 16 yıllık tarihinde yaptığı en önemli logo değişikliği olarak değerlendirilebilir.

Google'ın tasarım blog'una göre logoda yapılan tasarım değişikliği, yalnızca logoyu değiştirmekle kalmıyor ve firmanın marka öğelerinin arasına yeni üyeler ekliyor. Örneğin dört renkli nokta, firmanın yeni "Yükleniyor" ekranı haline gelecek gibi görünüyor. Renkli G logosu ise muhtemelen küçük Google logosu olarak hizmet edecek.

Google+ logosu da değişti

Alphabet altındaki Google'ın görünümü, önceki aylardakine göre gerçekten de farklı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Klasik yazı tipinden daha yumusak bir tipe geçilmiş. Bence hoş olmuş :)

win7 nin 4 renk noktası gibimi daha sonra win bayrağına dönüşüyordu.

@02 Eylül 2015 01:43 aynen onun gibi.

@02 Eylül 2015 01:43 ms logosunun kıymetini bilmedi Google keyfini sürsün şimdi

Muhteşem olmuş bayıldım ya Google bu işi biliyor abi kim ne derse desin internetin tartışmasız tek efendisi yazılım kralı bu başarılarının bir sebebi var helal olsun sana geleceğin Skynet i Google !!!

Eski logo çok çirkindi. El yazısı gibi eski püskü bişeydi. Bu çok daha modern ve dinamik duruyor. Birkaç hafta önce Alphabet bünyesine girmişti. Şimdi de logo değişiyor. Google için yeni bir dönem başlıyor. Yürü be Gugıl amca sonuna kadar arkandayız...

Süper olmuş bunu beğenmeyen ölsün bu kadar söylüyorum.

Eskisi daha güzel bence

Geç bile kaldılar :) güzel olmuş google doğru yolda gidiyor bide şu flash animasyonlarını isteğe bağlı oynatabilsek ne güzel olcak kendi pcimde sıkıntı yokta emektar var 15 senelik işim düşüyor bazen onu kullanıyorum bu animasyonlar yüzünden pc nasıl kasılıyor sormayın yani.

daha sade ve hoş olabilirdi.. Beğenmedim diyebilirim :)

Pek önemli bir değişiklik olmamış..

Eski logo bence daha güzeldi ama neyse alışacağız artık.

Beğenenler neyin kafasını yaşıyor anlamadım liseye giden kardeşimin ödev kapağına yaptığı renkli başlıklar gibi olmuş beğenmedim. Eski logo daha iyi. Google fanları gerçekten kör ??

En beğendiğim Font ''Daimler-Benz '' firmasının kullandığı ''Corporate A BQ'', Google'ın yeni fontu ''Product Sans'' da göz dolduruyor, yakışmış! Yalnız zırt pırt değiştirmemeleri gerekir, yoksa klasikleşme ve teknoloji kültürü oluşturamazlar.

Radikal bir degisiklik yok

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play