Google'ın yeni lens patenti ortaya çıktı

Google Glass'ta aradığını tam olarak bulamayan Google, gözünüze daha da yaklaşmak istiyor!

  • Levent Öztürk
Google'ın yeni lens patenti ortaya çıktı

Google'ın yeni patenti ile beraber sunulan lensler, alışılageldik lenslerin aksine direk olarak gözlerin içerisine (üstüne değil) yerleşmekteler.

Doğal göz lensi çıkartıldıktan sonra bir kişinin göz yuvarlağının içerisine yerleştirilen bu görüş cihazları, temel olarak bu lense sahip kişileri gerçek hayattaki bir Adam Jensen'a (Deus Ex adlı oyunun kahramanı) çeviriyor.

Bu cihaz, elektronik bir lens, alıcı, depolama sistemi ve güç kaynağını, tek bir yerleştirilebilir grubun içerisinde bulunduruyor.

Patent, hem akıllı lensi hem de bu lensi yerleştirme sistemini içermekte ve cihazın kablosuz bir şekilde şarjlı kalmasını sağlayan "enerji toplayıcı bir antenden" bahsediyor.

Ayrıca göz yuvarlağı ile beraber çalışabilecek dış cihazdan da bahsedilmekte. Bu ikilinin paylaştıkları işlemci gücü ile beraber, oldukça etkileyici ve düşündürücü yeni yeteneklerin ve uygulamaların devreye girmesi mümkün olabilir.

Her ne kadar garip gözükse de, bir insan gözünü değiştirmek, o kadar da yersiz bir düşünce değil. Temel olarak bakıldığında bu işlemin, insan lenslerini değiştirerek görüşü güçlendiren LASIK veya diğer lazer göz ameliyatlarından çok farklı olmadığı söylenebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Rockefeller İdealine gün gün yaklaşıyorlar... Bu çok ürkütücü... Gün gelecek, herkese bir çip takacaklar ve onlara karşı çıkanları kapatacaklar...

@05 Mayıs 2016 18:25 bunun için çipe gerek yok, çünkü karşı çıkan yok herkes kuzu kuzu teslim olmuş.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost