Görenleri korkutan kamera zoom'u!

Bir fotoğraf makinesiyle ne kadar uzağı görebilirisiniz? Bu video sizi korkutabilir!

Oynat Görenleri korkutan kamera zoom'u! Bir fotoğraf makinesiyle ne kadar uzağı görebilirisiniz? Bu video sizi korkutabilir!

Kilometrelerce uzağı gözetlemek gibi garip amaçlarınız varsa, tek ihtiyacınız olan bir Nikon P900.

Kameranın çıplak gözle görünmeyecek kadar uzaktaki nesnelere yakınlaşabilmesi, şaşırtıcı olduğu kadar endişe verici. Fratila Angelo'nun paylaştığı video, kameranın ne kadar uzağı görebildiğini gözler önüne seriyor. Videoda görünen kazı makinesinin aslında çok uzaklarda olduğunu birkaç saniye içinde anlıyorsunuz.

Bu kadar çok zoom'a gerçekte ne kadar ihtiyaç duyacağınız, elbette ayrı bir konu.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

doğa fotoğrafcıları için yararlı

Uzay fotoğrafları filan?

youtube da ayı (gezegen olan) çekiyor adam. makine çılgın.

@27 Haziran 2015 16:27 bilgisayardan internete bağlanıp, teknoloji haberlerini bile okuyabiliyorsun. Hatta Youtube'dan video bile izleyebiliyorsun ama Ay'ı gezegen sanıyorsun.

@27 Haziran 2015 20:13 Ayı derken Ayı olarak (hayvan olan) anlaşılmasın diye gezegen olarak belirtmiş.Gayet doğru. Ay'dan daha küçük cisimlere bile cüce gezegen deniyor. Sonuçta hepsi uzayda geziyor :) Aslında var olan kelimelerin yerine sonradan uydurulmuş kelimeler olduğundan böyle yanlış anlaşılmalar ve saçmalıklar oluyor. Doğrusu Seyyare(gezegen), Peyk(uydu) olmalıydı. Azerbaycan'da hâlâ kullanılmakta.Ama birileri binyıldır kullandığımız binlerce kelimeyi silip yerine bunları uydurmuş.

@28 Haziran 2015 04:14 ...kıvır , kıvır ! Aşağıdan... Yukardan... İyice sıvadın.

@28 Haziran 2015 04:14 ek bilgi olarak ,Kamer (Ay) olmalı doğrusu.

@28 Haziran 2015 15:32 sıvayan o değil , benim, başka ziyaretçi :) burada kişileri tartışmıyoruz fikirler,düşünceler tartışıldığı için, login olmadım. Özür dilerim araya girdiğim için, en azından nikimi yazmalıydım. ama genede benim için de ay dünyanın uydusu bir gezegendir. Vee sıkı durun ..Pluto da gezegendir candır canandır , başkaları nederse desin :) Şakayla karışık FreeN

@28 Haziran 2015 04:14 bir yıldızın etrafında dönen gök cisimlerine gezegen denir bro.. uydu ise gezegen etrafında döner :D

@29 Haziran 2015 00:07 Ay'da dünya ile birlikte güneşin etrafında dönüyor :)

Videolar android chrome tarayıcıda izlenmiyor

Türkiye'de bunu karşı apartmanın kızını gözetlemek için kullanırlar

Tabiki uydudan casusuluk için çok gerekli

Mükemmel. Ama Türkiye'de başka amaçlar için kullanılır kesin. :) ( Türkiye'yi kötülemiyorum sadece olan şeyleri söylüyorum, Türkiye'yi kötüleme zırvalıklarına başlamayın. )

Dahili bir mercek için güzel görünüyor.Görüntüdeki bozunma oranı da düşük. Bu kamerayla rahatlıkla meteor yağmuru vb. manzara fotoğrafları çekilebilir. Yalnız video çözünürlüğü bu fiyattaki bir kamera için düşük sayılabilir ;1080/60p Her şey iyi yada kötü yönde kullanılabilir. Önemli olan iyi yönde kullanmaktır. O yüzden o yorumları yazarak röntgenciler ve paparazilerin aklına karpuz kabuğu düşürmekten vaz geçin lütfen :{)Unutmadan kameranın fiyatı şu an Türkiyede 2.600TL civarında.Bilge Baykuş

Reklam bırakmıyor ki bir şey görelim.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir