Gorilla Glass 2.0: Daha güçlü, ince ve hafif

Cep telefonunuzun ekranı çizilmesin istiyorsanız, bu habere çok sevineceksiniz...

Popüler cep telefonu camı Gorilla Glass 2.0 resmi olarak tanıtıldı. Yeni cam yüzde 20 daha ince olmasına rağmen mevcut Gorilla Glass ile aynı dayanıklılığa ve çizilme direncine sahip. Cihazları daha ince ve hafif yapmanın yanında daha parlak görüntü ve daha iyi dokunmatik hassasiyete de sahip.

Daha ince bir cam ile üreticiler çok ince akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü ve ultrabooklarla gelebilir. Microsoft Gorilla Glass 2.0 hakkında çok heyecanlı çünkü özellikle Windows 8 cihazlarda kullanmayı düşündüğü söylentiler arasında.

Özellikle mobil cihazların dış ortamlarda olabildiğince sağlamlığa ihtiyacı var. Ofis veya ev dışında olduğunuzda cihazınızın başına gelebilecek kötü olayların şansı bir hayli artıyor.

Bundan beş sene önce Apple, iPhone'ları için Gorilla Glass'ı kullandığını duyurmuştu ama son modellerinde bunu kullanıp kullanmadığı, son zamanlarda artan ekran kırılma şikayetleriyle oldukça tartışılan bir durum. Bugün en ince akıllı ceplerden biri olan Samsung Galaxy SII'nin Gorilla Glass kulandığı biliniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Her kimki kullana o telefon alına

iphone gorilla glass kullanmıyor, bliyorum.

S2 TÜRKİYE MODELLERİNDE GG YOK

Zaten 1-2 mm kalınlığında olan cam %20 incelse cihaza ne kadar katkısı olabilir ki?.. Etkisini hissedemezsiniz bile.

0,8mm ve ortalama 70kg basınca dayanıklı.

İphone de ve S2 de gorilla glass yok.sony ericssonda da yok ama gorilla glass dan iyi olduğu biliniyor.

Galaxy s3 kullanır mı acaba gg 2'yi?

Sen de yorum yaz