Gorilla Glass 4 düştüğünde çatlamayacak!

Gorilla Glass'ın yeni sürümü geliyor! Yeni Gorilla Glass 4, bakın neleri değiştirecek...

Gorilla Glass 4 düştüğünde çatlamayacak!

Telefonumuzu yüz üstü yere düşürüp, dehşete kapıldığımız, ekranının kırılıp kırılmadığını görmek için merakla yerden kaldırdığımız anlar, yakında tarihe karışabilir.

Gorilla Glass 4, kaldırım ve diğer sert yüzeylere karşı daha yüksek dayanıklılık sunacak. Camın üreticisi Corning, Gorilla Glass 4'ün ismini paylaşmadığı bir rakibine göre düşmelerde iki kat daha güçlü olduğunu söylüyor. Corning'e göre 1 metre yükseklikten düşen Gorilla Glass 4'lü telefonların yüzde 80'i, sağlam kalmayı başarıyor.

Dolayısıyla telefonunuzu duvarlara fırlatmanız tavsiye edilmiyor, ancak onu yere düşürdüğünüzde sağlam kalma ihtimali, oldukça yüksek. Corning'in tüm test raporuna buradan ulaşılabiliyor.

Telefon üreticileri, yeni camın ağırlığından veya kalınlığından şikayet etmeyecekler çünkü Gorilla Glass 4, selefiyle aynı ağırlıkta ve kalınlıkta. Yeni camın çok geçmeden telefonlardaki yerini alması bekleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

gorilla glass gerçekten iyyi iş çıkarıyor

1 metrede %80 kötü bir değer bence

gorilla glass 3 ile karşılaştırsaymış bi anlamı olurmuş. ismini bile vermediği bi şeyden iki kat daha dayanıklı olsa ne olur? yine aynı çıkacak. gorilla glass 3ün çıkışında da böyle uydurmuşlardı millet kansın diye.

bakalım ilk kim kullanacak.

merhaba, ya Savaş ve kavga Edenler demek oluyor'ki cok sevinecekler. böyle dayanikli HTC marka mobiltelefon üretiliyor müjde.

ilk GENERAL MOBİLE GM 5 PLUS ÇIKARDI

2 ay önce Gm 5 plus aldım koşarken yere dusurdum ?? ekranı catladi ????

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir