Göz alıcı iPhone 6 konseptleri!

Bu konseptlerin çoğu, muhtemelen gerçek iPhone 6'ya benzemiyor, ancak yine de müthişler!

Göz alıcı iPhone 6 konseptleri!

iPhone 5S, bir önceki iPhone'a göre tasarımda neredeyse hiçbir değişiklik yapmamıştı. Ancak Apple, sızıntılara bakacak olursak bu seneki iPhone'unda hem ekranı büyütecek, hem de tasarım dilini değiştirecek. Tanıtıma sayılı günler kaldı, ancak iPhone 6'dan yeni sızıntılar gelmeye muhtemelen devam edecek. Bu sırada farklı iPhone 6 tasarım fikirlerine göz atmak isterseniz, bu konseptlere mutlaka göz atmalısınız.

Techradar'ın konsepti

Bu konseptte "çerçevesiz" telefon hayali gerçeğe dönüşüyor. Telefon 5.5mm'lik çok ince profiliyle de ilgi çekiyor. Cihazın alt tarafı bulanık görünüyor, ancak konseptin bir giriş düğmesi içermediğini söyleyelim.

Dikdörtgen

iPhone 6 için birden fazla konsept üreten Martin Hajek'in bu konsepti, yuvarlak köşelere sahip olsa da, son sızıntılara göre daha dikdörtgensel yapıya sahip. Göze hoş görünse de bu seneki iPhone, böyle bir tasarımla gelecek gibi görünmüyor.

Sarmal

iPhone 6'nın böyle görünmeyeceği neredeyse garanti. Michael Shanks'ın konsepti, aslında tamamen hayal değil. Apple'ın sarmal ekranlarla ilgili bir patenti bulunuyor.

Çok kavisli iPhone 6 ve altı konsept daha!

Çok kavisli

Nickolay Lamm'ın tasarımı, sadece aşırı kavisiyle dikkat çekmiyor, giriş düğmesini de ortadan kaldırıyor. Ekran, Apple'ın bir patentinde bahsedildiği gibi derinlik hissini taklit edebiliyor.

6 ve 6C

Yine Martin Hajek tarafından üretilen bu konseptte solda iPhone 6'yı, sağda ise iPhone 6C'yi görüyorsunuz.

Neredeyse mümkün

mornray886'nın konseptindeki telefonun gerçek bir iPhone 6 olduğu sanılıyordu. Ancak bu tasarım, aslında iPhone 6'nın sızıntılarını andıran bir konsept.

Köşegen

Daha önce Apple'dan hiç görmediğimiz bir tasarıma sahip olan konsept, thinkbym'nin bir ürünü.

Saydam

Telefonlara gelecek saydam ekranlar, bir süredir konuşuluyorlar. Schoolpost'un tasarımı ise saydam bir iPhone 6'nın nasıl olabileceğini hayal ediyor.

Doğru kıvrımlar

LG G Flex ve Samsung Galaxy Round, kavisli ekranlarıyla oldukça iyi görünmekteler. Ancak telefonların çok fazla tutulmaması, Apple'ın da bu riskli yolu tercih etmesinin zor olduğunu gösteriyor.

Gerçeğe yakın

Mark Pellin'in tasarımı, iPhone 6'nın sızıntılardaki tasarımına oldukça benziyor. Çünkü Pellin, konseptini en mantıklı görünen sızıntıları ve söylentileri göz önünde bulundurarak hazırlamış. Karşınıza böyle bir iPhone 6 çıkması halinde bizce hiç şaşırmayın.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

bence de mark pellin'inki gibi gelecek. yalnız şu köşegen tasarım çok çirkin olmuş, "apple bunu asla yapmaz" diyebileceğim tek konsept köşegen olanı :S hatta sadece apple değil, hiçbir firma kolay kolay öyle bir telefon yapmaz bence :S

Lan Michael shanks şu aktör olanmı tam denk geldi ha ?? stargate izliyodum

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir