Gözden kaçan 8 Android KitKat özelliği!

Android'in son sürümü 4.4 KitKat ile beraber gelen bu 8 özellikten haberiniz var mı?

  • Zeynel A. Öztürk

Daha iyi dosya yönetimi ve fazlası

Daha iyi dosya yönetimi ve fazlası

Daha iyi dosya yönetimi: Yeni depolama erişimi framework'ü, bulut ve yerel dosyalara tek bir konumdan erişmenize izin veriyor.

Kilit ekranı widget'larını açın/kapatın: Ayarlar > Güvenlik > Widget'ları etkinleştir yolunu izleyerek kilit ekranı widget'larını etkinleştirebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra widget'ları kilit ekranına eklemeniz mümkün hale geliyor.

Kilit ekranında ses denetimleri: Müzik dinlerken parçalar arasında geçiş için kilit ekranını terk etmenize gerek yok. Bunun yanında ses çalıcısındaki albüm resimleri, artık kilit ekranında tam ekran duvar kağıdı olarak gösteriliyor.

Immersive modu: Immersive modu, gezinti çubuğu ve diğer panelleri ortadan kaldırarak metinleri okumanızı kolaylaştırıyor. Bu modu destekleyen uygulamalarda durum çubuğunu veya gezinti çubuğunu görmek için, parmağınızı ekranın üstünden veya altından içeriye doğru sürüklemeniz gerekiyor.

Kablosuz yazdırma: Yazıcınızı Wi-Fi üzerinden veya Google'ın bulut hizmeti üzerinden kurduktan sonra istediğiniz konumdan çıktı almanız oldukça kolay.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

4.3 den hicbir farki yok yani

@16 May 2014 11:28 4.4'le neler neler değişti bu değişikliği farkediyorsun ama saf android kullanıoyrsan , nexus 4 kullanıyorum 4.3'le 4.4 arasında dağlar kadar fark var.

Nexus 4 Kullanıyorum. Adım Sayacı ile İşlem İstatistikleri harici hepsini biliyordum bu arada ''Kilit ekranı widget'larını açın/kapatın'' özelliği 4.3'tede vardı.

Kilit ekranı yazılımcıkları(widget) için sizin verdiğiniz yol yanlış arkadaşlar, Güvenlik bölümünde ekran kilidi ile ilgili bir ayar yok. Yol şöyle olmalı: Ayarlar > Cihazım > Ekranı kilitle Bu verdiğim ayar yolunda, ekran kilidi ile ilgili tüm ayarlar ve etkinleştirmeler vardır. Yazı için teşekkürler.

widget' e karşıyım. tamamen şarj ve rame yükleniyor. s3 mini aldım samsung orijinal programlarını hepsini önbelliğini silip zorla durdur yaparak devre dışı bıraktım. Çok fazla gereksiz uygulama var.

@16 May 2014 15:15 benim tükenmiyor nerenden uyduruyon. (Nexus 4)

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Daha iyi dosya yönetimi ve fazlası
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir