Gözlük ve saatler de 3G'li olacak...

3G sadece ceplere gelmiyor; gözlük ve saatler de 3G'nin nimetlerinden yararlanacak...

Gözlük ve saatlerde 3G'li olacak...

3G teknolojisinin hayatımıza girmesine iki hafta kala üçüncü nesil mobil iletişim uygulamalarında rekabet arttı. 3G ile sadece cep telefonları ve bilgisayarlar değil aynı zamanda saat ve gözlükler de iletişim aracı olarak kullanılacak.

Üçüncü nesil mobil iletişim uygulaması 3G ay sonunda hizmete girerken, sistemin vereceği hizmetler de sadece cep telefonu ve bilgisayarlarla sınırlı kalmayacak. Saatten, gözlüğe ve kameralara kadar birçok mecrada uygulanabilen servisleri ile tüketicilerin hayatını kolaylaştırması beklenen 3G ile farklı ürün ve hizmetlerden yararlanılacak. Her operatör abonelerine hizmet sunmak için yanşa girerken, farklı uygulamalar ile rekabetin çetin geçmesi bekleniyor. 3G'nin en büyük avantajının mobil iletişim hızı olacağı vurgulanırken, mobil kamera, mobil TV gözlük ve SIM kartlı kol saati gibi ürünler de bu farklı uygulamalardan sadece birkaçı.

Anne babalara takip kolaylığı
Turkcell'in mobil kamera uygulaması ile aboneler görüntülü görüşme destekli cep telefonlarından mobil kameralar içine yerleştirilmiş SIM kartlar sayesinde evlerini, işyerlerini izleyebilecek ve dilerlerse sesli iletişime geçebilecekler. Özellikle anne babaların evde tek başlarına kalan çocuklarını güvenle izleyebilecekleri sistem güvenlik kamera uygulaması olarak öne çıkıyor. 3G'ye özel olarak dizayn edilmiş gözlükler sayesinde cep telefonlarına bağlanan bu gözlüklerle mobil TV uygulamaları gözlüğe aktarılıyor ve tüketicilere mobil TV uygulamalarını özel gözlüklerden seyretme imkânı veriyor. Turkcell'in SIM kartlı kol saati uygulamasıyla da aboneler kol saatinin içindeki SIM kart sayesinde saatten görüntülü konuşma yapabiliyor.

Cepten kütüphaneye girilecek

3G ile her yerde cepten televizyon izleyebileceksiniz. Cep telefonlarındaki görüntüleri televizyonunuza aktarabilecek ve istediğiniz dizi, film veya maçı izleyebileceksiniz.

3G teknolojisiyle birlikte istediğiniz bir görüntüyü anında başka bir cep telefonuna ya da televizyona aktarabiliyörsünüz. Hem hızlı hem de kaliteli bir görüntü imkânı sunan 3G teknolojisi sayesinde sıcak bir gelişmeyi binlerce kişiyle paylaşabileceksiniz. 3G sadece eğlence anlamında değil, sağlık ve eğitim gibi alanlarda da aktif olarak kullanılabilecek. Öğrenciler istedikleri bilgi ve belgelere cepten ulaşabilirken, kütüphaneye bile cep telefonundan girebilecek.

3G teknolojisi ile güvenlik kameraları da cep telefonuna taşınacak. SIM kartlı kol saatleri ile görüntülü konuşabileceksiniz.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

3G mükemmel birşey bi de 3.5G yi düşünün kablosuz özgürlük diye buna denir.

Dünyadan 2 sene sonra. Bravo...

peki bunlar ücretli mi? kesin ücretlidirde çok kontör yer ya gereksiz ...sms e devam.

atma tutma 10 numara ama kaç para tısss

ay sonu 3g geliyor ama çok pahalı olacak çooooooookkk

avrupa 4g geçti

aman sakın hereyerimize girmesin sonra Allah muhafaza :D

kontörlü hat kullananlar için bu hizmet tamamen gereksiz

Görecez 3G nin Türkiyedeki 50 TL li kotalı rakamlarını. internet hala faiş fiyattan veriliyor 3G ise ........:)

turkcell 3g hizmetini normal tarife üzerinden sunacağını açıkladı

avrupa 4g ye felan geçmedi kulaktan duyma bilgilerle konusma. araştır sonra konus

alakası yok turkcell in en fazla kontorlu abonesi var sadece faturalılaramı vericek 3g yi komik bir durum aylık belli bir kontor e alıncak tahminim gprs i öyle alıyordum.

ttnet tırmıs 3g den fiyatlardan adsl den ucuz olmazsa niye korksun

Avrupa 4 G ye geçmedi, japonya hazırlıklarının yapıyor, yakında 4 G ye geçicek

Gelecek olan 3G, TTnet alt yapısını kullanıp, uzun mesafeli kablosuz modem işlevi görecekse kalsın diyorum. Yurtdışı çıkış ve kullanıcı yoğunluğuna göre pratik bağlantı hızlarını bir görelim. Açıkçası biraz şüpheliyim.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir