Gran Turismo serisi, 10 yılda 50 milyon sattı

İlki 1997 yılında piyasaya sürülen Gran Turismo'nun 50 milyon barajını aştığı açıklandı.

Gran Turismo serisi, 10 yılda 50 milyon sattı
Gran Turismo, hiç kuşkusuz PS tarihinin öenmli serilerinden biri.

Gran Turismo, yaklaşık 10 yıldır PlayStation kullanıcıları için vazgeçilmz bir oyun serisi olmayı sürdürüyor. Hatırlanacağı gibi Sony Computer Entertainment, geçtiğimiz ay serinin son oyunu olan Gran Turismo 5 Prologue'u piyasaya sürmüştü. Oyun her ne kadar çok olumlu eleştiriler alamasa da, serinin tarihinde önemli bir kilometre taşı olmayı başardı.

Yayıncı firma SCEA (Sony Computer Entertainment America) tarafından yapılan açıklamaya göre, 1997'de yayınlanan ilk Gran Turismo'dan yeni Gran Turismo 5 Prologue'a kadar geçen süre içerisinde, seri 50 milyonluk satış barajını aşmayı başardı. Bu rakama ulaşılmasında, hiç kuşkusuz Gran Turismo 5 Prologue'un hem bayi kanalı ile, hen de internet üzerinden satışa sunulmasının önemli bir payı var.

Serinin son oyunları, özellikle Burnout karşısında yeteri kadar gerçekçi olamamakla eleştiriliyor. Ancak bu eleştirilen ne SECA'nın, ne de geliştirici firma Polyphony'nin moralini bozmak için yeterli değil. Sony, serinin bundan sonraki oyunlarını da destekleyeceğini duyurarak, Gran Turismo ismine duyduğu güveni bir kez daha dosta düşmana göstermiş durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Böyle bir simülatörün bir daha gelebileceğini hiç sanmıyorum. Hayatım boyunca oynadığım en zevkli araç simülatörüydü. Başarılarının devamını dilerim ...

Kesinlike En iyi YARIŞ oyunu

FOREVER GT

Bu kadar arba sürüş zevkini verebilen bir simulasyon yok! Paranız varsa düşünmeden üşümeden alın!

Bu son versiyonda sanırım kokpitten oynama imkanı da var hele şükür, kokpit kamerası olmadan gerçekçi simülasyon mu olur? :)

Benim 1 numara favorim PS3 de GT5 O KADAR Derim üstüne bir kişi var derse.o hiç birşey bilmiyor demektir...

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
Gran Turismo serisi, 10 yılda 50 milyon sattı
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir