Grand Canyon'u Google eşliğinde tecrübe edin!

Google, pek çoğumuzun rüyamızda görebileceği şeyleri bize göstermeye devam ediyor!

Grand Canyon'u Google eşliğinde tecrübe edin!

Arizona'daki Grand Canyon'u ziyaret etme ihtimaliniz yok denecek kadar az mı? Üzülmeyin çünkü dostunuz Google'ın sizin için bir çözümü var.

Google Maps'de gezebileceğiniz yerler arasında yeni eklenen Grand Canyon'un dar yollarında Google blog'una göre 120km'nin üzerinde yol katedebiliyorsunuz. Sanal olarak da olsa doğada bir süre yalnız kalıp kafanızı dinlemek için, bu sayfadaki bağlantıları izlemeniz yeterli. Bright Angel Trail, Colorado River, Meteor Crater gibi bölgeleri Street View göünümnde dolaşmanız mümkün.

Fotoğrafların gerçek atmosferi yansıtmayacağını farkındayız, ancak yine de keyifli birkaç dakika geçirmeniz mümkün.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

google asla kullanıcıların dostu değildir, olamaz...

@02 Şub 2013 03:03 Acaba nasıl bu kanıya vardın. Google kullanıcı dostu değilse ne kullanıcı dostu. Bu başlık altında yazdığın yorum bu konuya göre uygun değil. Burada Google, Grand Canyon'u 120 km gezebileceğimiz bir alan oluşturuyor. Sonra sen kullanıcı dostu olmadı olamaz diyorsun. Ne alaka. Ayrıca Google kullanıcı dostu değilse kimse değildir.

kullanici dostu degilmis ..keske herkez onlar gibi olsa

Bakıyorum da gönüllü köleler, sus, düzenimize karışma diye çıkışlar yapmışlar. Google Search, Google Chrome ile nette yaptıklarınızı fişliyor, Google DNS ile istediği siteye izin veriyor istemediğini kapatıyor, Google ISS ile tüm interneti ele geçirmeye çalışıyor, yakında çok istediği beyne takılan çipleri çıkartır, sizde koşa koşa takarsınız. google hiçbir zaman kullanıcı dostu olmamıştır, olmayacaktır.

@02 Şub 2013 12:22 @02 Şub 2013 12:22 Yorumculardan hiç kimsenin gönüllü köleliğe soyunacağı kanısında değilim. Olsa olsa kullanılan hizmetlerde, diğerleri ile karşılaştırıldığında daha iyi bir intiba bıraktığı içindir. Bu durum yadsınamaz. Dünya daha iyisini, daha güvenlisini bulana kadar da korkarım devam edecektir. Tüm Dünyada gönderilen iletilerde önce Google & CIA co.işbirliği ile önce seleksiyondan geçirilir, örneğin içinde terör, bomba, el-kaide falan geçiyorsa merkezde dikkatle incelendikten sonra sahibine iletilir (özellikle 11 Eylülden sonra). Bu ve buna benzer iz sürmeleri Google yapmasa bir başka şirket yapacaktı, kadercilik olarak algılamayın! İnternette her şey kar üstünde geziyormuş gibi geride iz bırakır. Realitede Hayat da böyle devam etmiyor mu? Kapkaç cı, kalpazan, Hırsız, arsız Sapık vb. var diye sokağa çıkmayalım mı, çocukları okula göndermeyelim mi? Google vb. aklamak değil niyetim, De Facto; Sistem kimin elindeyse, dümende onun elindedir ve rotayı o çizer. Parlak bir fikriniz varsa, Google ı devre dışı bırakan, TÜBİTAK'a falan sunun, kullanıcılar olarak bizde millet de faydalansın.

Madem öyele sen ne önerirsin nerden baglanalım nete arama yapalım.

Sadece google değil, neredeyse tüm firmalar kullanicilari hakkında bilgi toplayıp gerektiğinde satarlar gerektiğinde emniyet birimleri ile paylaşırlar. Cep telefonu operatörleri, Telekom, banka ve kredi kartlari ... vs vs Hepsi kullanıcı bilgilerini topluyor. Yani bu işten kimse kaçamaz

beğenmiyorsan hic kullanma kullananlarada mani olma?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir