Graph Search, yeni işleviyle iOS'a geldi!

Facebook'un iki sene önce tanıttığı özellik, sonunda iPhone'a geldi. Hem de yeni bir yetenekle...

Graph Search, yeni işleviyle iOS'a geldi!

Facebook, yaklaşık iki sene önce tanıttığı Graph Search'ü sonunda telefonlara, daha doğrusu iPhone'a taşıdı.

2013'ün başlarında tanıtılan Graph Search, Facebook'u İngilizce dilinde kullananlara görünen bir işlev ve sosyal ağa çeşitli sorular sorup, cevap almanıza izin veriyor. Graph Search sayesinde örneğin "İstanbul'da yaşayan arkadaşlarım hangileri?" gibi sorular, hatta daha karmaşık sorular sorup (İngilizce olarak), sonuçları anında görebiliyorsunuz.

Bu arada Graph Search'e yeni bir yetenek de eklendi. Bugüne kadar gönderiler içinde arama yapamayan işlev, artık görüntüleyebildiğiniz, yani karşı tarafın gizlilik ayarlarının izin verdiği gönderiler içinde arama yapmanıza izin veriyor. Artık Graph Search'te birinin ismini yazdığınızda, onunla ilgili eski gönderiler de karşınıza çıkıyor.

Masaüstü ve Facebook'un iOS uygulamasına sunulan yeni Graph Search'ün yakın zamanda Android ve diğer platformlara da gelmesi bekleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

bir haftadır kedi köpek gibi birbirlerini yiyorlardı ama gelin görünki ilk onunla çifleşiyor tipik amerikan şirketleri ve politikaları...dünyaya milliyetçilik yanlış mesajı yayıp çözüyorlar kendileri varolmayan bir ırkın milliyetciliğini yapıyorlar....

@09 Ara 2014 17:53 google da amerikan şirketi ama ilk ona değil apple a gidiyor herkes, neden acaba iyi düşünülmesi gerek :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir