"Gri Wi-Fi" sorunu iOS 6.1'da hala var mı?

iPhone 5'te düzelmeyen, sahiplerinin kafasını taşlara vurduran bu sorun iOS 6.1'de hala var mı?

iPhone 5'in çilesi bitmiyor!

Apple'ın henüz yayınladığı iOS 6.1 güncellemesi, çeşitli onarımlar, Siri, iTunes ve LTE'yle ilgili bazı yeniliklere geliyor. Ancak görünüşe bakılırsa bazı kullanıcıların başını ağrıtan "gri Wi-Fi" sorunu devam ediyor.

Eylül 2012'den bu yana Apple forumlarında dile getirilen "gri Wi-Fi seçeneği" sorunu, iPhone'unuzdaki Wi-Fi bağlantısını açmanıza engel oluyor. 400.000'in üzerinde gösterilen konu, şu an 2.700 cevap almış durumda. iOS 6'da başladığı söylenen sorun, iPhone 5 ve önceki tüm iPhone modellerinde bulunuyor.

Yeni özelliklerden ziyade bir onarım güncellemesi olarak sunulan iOS 6.1'de bu sorunun düzeltilmemesi ise bazı kullanıcıları oldukça kızdırmış durumda. Bir kullanıcı "bu kullandığım son iPhone" derken, bazı kullanıcılar ise ilginç çözümler sunuyorlar.

Çözümler arasında telefonu bir havluya sarıp buzluğa koymak, cihazın belirli bir bölgesine (yukarıdaki resimdeki sarı bölgeye) saç kurutma makinesi tutmak var. İşin ilginç yanı, bu yöntemlerin işe yaradığını söyleyen kullanıcılar da var.

Okuyucu Yorumları