GSMA Mobil Kongresi'nde Vodafone'a iki ödül

GSM sektörünün Oscar'ları olarak bilinen 2013 Global Mobil Ödülleri'nde Vodafone'un adı var!

GSMA Mobil Kongresi'nde Vodafone'a iki ödül
Matt Peacock

Vodafone Grubu, mobil iletişim dünyasının en iyilerinin ödüllendirildiği Dünya GSM Birliği (GSMA) 2013 Global Mobil Ödülleri'ndeiki ödülün sahibi oldu. 8 dalda 37 projenin yarıştığı ödüllerde 5 adaylığı bulunan Vodafone, "Otomotivde En İyi Mobil Servis" ve "Mobilin Acil Durumlarda En İyi Kullanımı" kategorilerinde "GSM'in Oscar"ına değer görüldü. Ödülleri Vodafone adına Vodafone Grup İletişim Direktörü Matt Peacock aldı.

Bu yıl 18. kez GSM sektörünün en iyilerini ödüllendirmek üzere Barselona'daki Mobil Dünya Kongresi kapsamında verilen Global Mobil Ödülleri'nde Vodafone Grubu; Drive Now servisi ve Vodafone Vakfı tarafından yürütülen Vodafone Acil Network Programı ile iki ödüle layık görüldü.

Dünyanın ilk araç paylaşım servisi "DriveNow"

Vodafone'a "Otomotivde En İyi Mobil Servis" kategorisinde ödül getiren "DriveNow"; Vodafone'un teknolojisiyle desteklenen, BMWi, MINI ve Sixt'in "premium" araç paylaşım servisi. Araçlar konumlarını paylaşmak için Vodafone'un M2M SIM sistemi sayesinde iliştirilmiş telematik bir sistem kullanıyor ve ihtiyaç duyulan yer ve zamanda çekiliyor, teslim ediliyor ya da erişilir hale geliyorlar. Aboneler, mobil cihazları sayesinde en yakın araca aktarılıyor ve araçlarının kilidini özelleştirilmiş RDIF etiketleriyle açabiliyorlar. DriveNow, verimli premium araç kiralama konusunda mobil teknolojiye dayalı geniş kapsamlı ve kullanışlı ilk araç paylaşım sistemi olarak dikkat çekiyor.

Vodafone Acil Network Programı

Afet bölgelerine yardım ulaştırmaya odaklanan Vodafone Vakfı, Vodafone Acil Network Programı'yla, kurumlara ve afetzedelere yardım etmek ve teknolojik destek sunmak amacıyla, Vodafone Gönüllülerini ve acil durum teknolojisini hazır duruma getirerek, ücretsiz iletişim ve teknik destek sağlıyor. Bu kapsamda Vodafone, iş ortakları Telecoms Sans Frontieres ve Dünya Gıda Programı'na acil iletişim hizmeti sağlıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Helal. Sonuna kadar hak ediyor. Avantajlar Vodafone dünyasında. Gelin Vodafone'lu olalım...

Sen de yorum yaz